Через замулений Тясмин вдвічі знизився рівень води в криницях

Удвічі знизився рівень води у криницях жителів села Хацьки порівняно з минулим роком. Це сталось через замулення річки Тясмин і несправність трьох із восьми шлюзів.

Про це розповідає Суспільне.

Жителька села Хацьки Катерина Партицька проживає тут 30 років. Розповіла, що єдиним джерелом водопостачання тут завжди була криниця й води вистачало.

– Вся округа, бабусі старенькі до нас приходили брали воду, вона в нас була смачна. Але останні декілька років щось стало змінюватися, рівень води почав падати. Добавили ланцюг, щоб було довше, але рівень води не додався, – розповіла місцева жителька Катерина Партицька.

Ще рік тому, аби набрати з криниці воду, достатньо було опустити відро з 10-метровим дротом на пів довжини. Катерина Партицька зауважила, що нині знизився рівень вони в річці Тясмин.

– Впав, ще й дуже впав рівень річки, в мене діти виросли на річці й вчилися плавати там. Я ще її пам’ятаю чистенькою, ми туди їздили купатися, відпочивати, то зараз би я своїх дітей туди не повезла. Там уже просто мул, то вже не річка, – додала жінка.

Фото: Суспільне

Саме через замулення річки знижується рівень ґрунтових вод, розповів голова Степанківської громади Ігор Чекаленко. Аби якось його підняти, громада своїми силами полагодила шлюз.

– Із 2000 року було вкрадено шлюз і з того часу рівень води був трохи нижчий. Минулого року технічна рада водного господарства дозволила нам встановити бетонні будівельні конструкції висотою 1,5 метра. Це дещо, на сантиметрів 50-60, дозволило підняти рівень води, – пояснив голова громади Ігор Чекаленко.

За словами Чикаленка, рівень води піднявся в селах Бузуків, Степанки, Хацьки, Білозір’я. На відстані від шлюза дзеркало води піднялося на відстані 6-7 кілометрів.

– Думаю, що якби так було зроблено і на двох-трьох шлюзах нижче за течією, це б теж якось могло вирівняти ситуацію, – зауважив голова села.

Фото: Суспільне

Балансоутримувачем Тясмину є Регіональний офіс водних ресурсів, який має ремонтувати шлюзи та чистити річку, зауважив заступник начальника установи Сергій Заболотний. Втім грошей на це наразі не має.

– На Тясмині є вісім шлюзів, частина з яких потребує проведення ремонтних робіт. У районі Хацьок, Степанок, Нечаївки, ці шлюзи вимагають повної реконструкції. Коштів у державному бюджеті на проведення ремонтних робіт шлюзів, регуляторів, очистки Тясмину в бюджеті не має. У нас є екскаватори для проведення розчищення, на жаль, вони уже застарілі, хоча ще в роботі і провести розчистку ними ми поки що можемо, – розповів заступник директора Регіонального офісу водних ресурсів.

Фото: Суспільне

Довжина Тясмину 161 км. Протікає річка на території дев’яти громад області.

– Буде у нас створена робоча група, будемо виїздити на території громад, ті, які виявили бажання. Зараз розмежування податків відбулося, в громадах більше є надходжень ніж раніше, відповідно, вони господарі в себе на території, кожен знає краще де, що і як. Тож спільними зусиллями, враховуючи те, що Регіональний офіс водних ресурсів має техніку, ми зможемо в межах закону здійснити розчищення бокових каналів річки, – розповіла очільниця райдержадміністрації Валерія Бандурко.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *