Через занедбані приміщення у Тальному відмовляються працювати члени ДВК

Фото: “Суспільне”

На одній із дільниць у Тальному відмовляються працювати члени виборчої комісії через неналежні умови приміщення.

Про це розповідає “Суспільне”.

За словами керівника дільниці Сергія Гоцика, ДВК розташована в старому приміщенні клубу. Сюди прийде голосувати 1 200 осіб. Зі стелі сиплеться штукатурка, на стінах грибок. Члени комісії власноруч ремонтували меблі й доклеювати шпалери.  

– Прийшли на дільницю, застали чотири столи в занедбаному стані. Поламані, частина без ніжок, було чотири стола, – розповідає Сергій Гоцик.

Фото: “Суспільне”

До того ж будівля, куди мають прийти виборці, не опалюється, меблі та кабінки для голосування – занедбані.

– Не хотілося б працювати в таких умовах, в холоді. Скриньки у поганому стані, – говорить член комісії Владислав Безусий.

За словами Сергія Гоцика відмовилося працювати в таких умовах двоє осіб із 16 членів комісії.

Фото: “Суспільне”

За словами члена комісії іншої дільниці Миколи Когута, ДВК розташували в підвалі. Вона розрахована на 700 виборців. Кабінки на дільниці теж старі. Дільницю забезпечили засобами індивідуального захисту, але в приміщенні води немає.

– Води немає, тож підлогу мити немає як. Світло поробили, кабінки полагодимо, – зазначила Голова дільниці Любов Шарпілова.

Як розповів заступник міського голови Тального Олександр Маринченко, на час виборів дільниці забезпечать обігрівачами. Ці дві ДВК облаштовані в приватних приміщеннях, перенести їх не можуть.

– Іншого приміщення тут немає. Тож маємо трохи недобілене, і не дофарбоване. Але ми не можемо привести його в кращий вигляд, бо це приватна власність. Ми не можемо спрямувати кошти бюджету для того, щоб привести в належний вигляд, – пояснив Олександр Маринченко.

Фото: “Суспільне”

Виборчий омбудсмен Тарас Щербатюк повідомив, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечити звичайні виборчі дільниці належним приміщенням. Ці приміщення мають відповідати вимогам кодексу, а також встановленим вимогам щодо санітарних і технічних норм.

Зі слів омбудсмена, не зважаючи на те, чи є кошти чи немає коштів, саме органи місцевого самоврядування мають відповідно до вимог закону забезпечити належний стан приміщень.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *