Черкащани доброчесно використовують систему “Шлях”, порівняно з жителями інших областей
Черкаська область перебуває на останніх місцях за кількістю чоловіків, які виїхали за волонтерською допомогою, використовуючи систему “Шлях”, і не повернулися.
Про це в ефірі “18000” розповів начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Клопотання щодо внесення чоловіків призивного віку до системи “Шлях” для виїзду закордон по допомогу надходять до ОВА від волонтерських організацій щодо конкретних осіб. Обласна адміністрація лише підтверджує необхідність виїзду для завезення тієї чи іншої необхідної допомоги. Рішення про перетин приймає Державна прикордонна служба. Є багато випадків, які були негативними – люди не повернулися.
– Відколи ми почали користуватися системою ” Шлях”, до неї внесли близько 3 700 чоловік. З них багато тих, кого вносили неодноразово. Є приклади, коли лише одна людина привезла близько 15 “швидких”, – говорить Ігор Табурець.
Як він зазначив, кількість волонтерів, які користувалися системою, падала з кожним роком. На його думку, це залежало від необхідності виїжджати та посилення контролю: потрібно не лише бути у системі “Шлях”, але й довести мету поїздки.
– Відповідно до дослідження, з усіх областей ми перебуваємо на останньому місці за кількістю тих, хто не повернувся. Це невелика цифра. Набагато більше користі зробили ті, хто приїхали назад із волонтерською допомогою, – зазначає очільник області.
Він додав, що нині умови перетину кордону змінили. Тепер особи від 18 до 26 років, які відбувають за допомогою, будуть перетинати кордон за рішенням прикордонної служби на загальних підставах. ОВА більше не зможе сприяти волонтерам у цьому питанні.
Інтерв’ю з Ігорем Табурцем
Читайте також: “Кількість мобільно-вогневих груп на Черкащині збільшилася”, – Табурець.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”.