Черкащанин створив символи перемоги. Як войовничий Шевченко і повішений путін збирають кошти для ЗСУ?

Ще півтора року тому він керував своїм рекламним агентством у Черкасах. Після 24 лютого бізнес став на паузу, тому, як сам каже, “вдарився” у волонтерство. Вже під час повномасштабної війни Павло Осейко відчув, що знайшов ту справу, про яку мріяв раніше. В інтерв’ю 18000 Павло розповідає про креативний волонтерський фронт XХІ століття, де є 3D-принтер, NFT та арт-технології, а ще в якому фігурки Шевченка та брелоки повішеного путіна наближають перемогу України. 

Осейко та Грищук

Зліва – Роман Грищук, справа – Павло Осейко

“Раніше я ходив, як чоботар без чобіт”

Черкащанин Павло Осейко родом зі Сміли. Свою підприємницьку діяльність – рекламне агенство, започаткував в обласному центрі ще в 2016-му. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Павло вирішив допомагати війську, та не тільки грошима, а й креативом. 

– До великої війни ми робили рекламу, дизайн, відеоролики, анімацію, сайти. Потім колектив розбігся: в нас працювали здебільшого дівчата, тому вони виїхали за кордон. Довелось призупинити підприємництво і  “вдаритись” у волонтерство. Почав допомагати благодійному фонду “ГАРТ”, але фінансів вистачило ненадовго. Тоді ми разом із Сергієм Вороновим, нашим земляком, засновником цього фонду, вигадали, як підтримувати військо і водночас дати людям робочі місця, – пригадує Павло Осейко. 

Тризуб на статуетці

Ідею почали втілювати в березні цього року з виготовлення статуеток Тараса Шевченка. Ці фігурки незвичайні, починаючи з того, що мають всередині, та тим, який мають вигляд зовні. Ще один проєкт, який неочікувано для Павла сподобався аудиторії – брелок із повішеним путіним.

– Я з 2016 року як підприємець ходив, як чоботар без чобіт. Коли почали робити сайт для статуеток, хотілось створити його таким класним, щоб люди кайфували, – каже Павло. – Зараз ці два проєкти для мене в пріоритеті. На ринку вони класно “заходять”, але, щоб люди про них дізнались, треба вкладати багато коштів у рекламу. Здебільшого суми не співмірні з вартістю фігурок, тому що ще треба купувати матеріали, платити зарплату. Тож наша ціль – виготовляти фігурки у великих обсягах, щоб мати постійний дохід і надалі допомагати благодійному фонду. 

“Їм по кайфу тримати пензлик”

Разом із Павлом працюють ще дві людини: дизайнер і технічний спеціаліст. Коли вони втрьох не справлялись із замовленнями, залучали людей додатково. І це могли бути люди різного віку й професій, головне – з бажанням допомагати навіть після своєї основної роботи. 

– До нас звернувся хлопчина, військовослужбовець, із замовленням у 100 штук брелоків. Хотів зробити подарунок своїм побратимам. Не відмовили йому, знайшли людей, які допомогли розмалювати продукцію. Хто коли міг, тоді допомагав, але ми впорались, – розповідає Павло. 

За словами підприємця, вони не ставляться до виробництва, як до роботи. Це дещо інше. Більшість людей волонтерять: “Їм по кайфу тримати пензлик”, – каже Павло Осейко. Та попри це частину коштів із продажів спрямовують на винагороди працівникам. Дехто, за словами підприємця, не бере гроші, а одразу перераховує їх ЗСУ.

Статуетка Шевченка

“SHEVCHENKO” – авторська лімітована колекція, яку створюють вручну

Першим благодійним проєктом Осейка стала авторська колекція “SHEVCHENKO”. Її присвятили річниці героїчного спротиву російській агресії. В одній колекції представлено вісім різних за кольором фігурок Тараса Шевченка. Його зобразили українським воїном, на якому військове спорядження, а в руках – гвинтівка. Ця колекція лімітована. В унікальних варіантах дизайну 500 примірників. 

Друк 15-ти сантиметрової фігури на 3D-принтері, який є в агентстві, тривав би мінімум 10 годин, більш того, принтер міг би зіпсувати її. Тому всі статуетки виготовляють вручну. На один екземпляр витрачають до п’яти днів. 

– Шевченка виготовляємо з розповсюдженого для хендмейду матеріалу – двокомпонентного пластику. Спочатку ми розробляємо один ідеальний зразок, який друкуємо на 3D-принтері. За ним створюємо силіконову форму. Потім робимо виливку пластику, після його шліфуємо, ґрунтуємо. Виливка може бути неідеальною, тому вручну прибираємо дефекти. Далі – базове фарбування, покриття основним тоном і наприкінці розфарбовуємо пензликом, – пояснює черкащанин. 

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Pavlo Oseiko (@sibrik.venstop)

Арт-технологія та NFT 

Для статуетки також розробили функцію доповненої реальності – AR. Щоб побачити, який вигляд матиме фігурка в інтер’єрі, достатньо навести камеру телефону чи планшету на місце, де вона стоятиме. 

– Оскільки ціна виробу немаленька, ми розробили для покупця функцію арт-технології. За допомогою AR можна побачити реальний розмір зображення, чи пасуватиме статуетка інтер’єру. Цю ідею ми запозичили в IKEA, в них є функція примірки меблів для дому, – розповідає Павло Осейко.

Різні фігурки Шевченка

Крім того, в кожній статуетці Шевченка вмонтований чип NFC. Він прихований, але його можливо просканувати телефоном, в якого є така функція. Відсканувавши чип, відкриється сторінка сайту, де можна ввести спеціальний код і отримати NFT вже придбаної статутки безкоштовно. Йдеться про цифровий контент, який можливо за бажанням продати.

Унікальне пакування та брелок у подарунок 

Павло Осейко зберіг креативність і в пакуванні товару. Покупці отримують статуетку в брендованій упаковці з сувеніром усередині. 

– Пакуванням ми також займались самостійно. Знайшли підрядника, який допоміг все реалізувати. Упаковка крута тим, що на ній латиницею зображена фраза з поеми Шевченка “Кавказ” – “Борітесь поборете”. Коробку для фігури також виготовляють за нашим замовленням, – розповідає чоловік.

Ексклюзивний брелок

Усередині коробки, крім статуетки, на покупців чекає ексклюзивний брелок. 

– У відстріляні гільзи калібру 5,45, які нам передають військові, вставляємо прозору кульку з епоксидної смоли. А всередині цієї “крапельки” – квітка. Це наша подяка за покупку, – пояснює Павло. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Pavlo Oseiko (@sibrik.venstop)

“Мрія українця” – путін у петлі 

Окрім статуеток і сувеніру в подарунок, команда черкащанина вигадала проєкт “Мрія українця”. Йдеться про брелок – реалістичну фігуру путіна в петлі. Павло каже, що ідея його виготовлення прийшла спонтанно й на те, що брелок буде популярним замовленням, не розраховували. 

– Під час створення сайту для статуеток Шевченка ми враховували рекламний блок, де йдеться про співпрацю з благодійним фондом. Ми хотіли звернути увагу аудиторії саме на це, тому вигадали такий креатив – намалювали путіна в петлі. Потім опублікували відео в соцмережі й люди почали самі запитувати чи це брелок, чи статуетка. І так за запитом створили брелок, – пригадує черкащанин. 

Підвіска путін у петлі

Розмір брелка 6 см. Його, на відміну від статуетки, друкують на 3D-принтері. Загалом виготовлення займає два дні. Віддруковану фігурку треба обробити, зачистити, відшліфувати, покрити ґрунтом, а потім фарбою. 

Мініатюра путіна може бути не тільки брелком, а й підвіскою в автомобілі або прикрасою в декорі.  

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Pavlo Oseiko (@sibrik.venstop)

Блогери, актори, співаки: хто купував войовничого Шевченка й повішеного путіна?

Павло Осейко розповідає, що старт креативних проєктів був успішним. Фігурки й брелоки купували відомі українці та іноземці. Черкащанин каже, що декого навіть не знав, але завдяки своїм роботам отримав шанс із ними познайомитися особисто. 

– Мені товариш надіслав сториз чоловіка, який розповідає, що купив брелок путіна й повісив у себе в машині, запитав, чи ми співпрацюємо. А я вперше бачу цю людину. З’ясувалось, що його дружина – відома блогерка Людмила Луцук. Потім ми списались, він нас відмітив, – каже черкащин. – Так і виходить, що наші фігурки знайомлять нас із знаменитостями.

Креативні проєкти Павла підтримали співак і актор Коля Серга, керівник студії “Мамахохотала” Роман Грищук, а також співзасновник цієї ж студії Євген Янович, співак Макс Барських, репер Олександр Ярмак, а ще німецький стиліст Франк Пітер Вайлд. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Pavlo Oseiko (@sibrik.venstop)

Колекцію статуеток Тараса Шевченка можна побачити в канівському музеї, а також в музеї України в Берліні.

Чим більший продаж, тим більший донат 

Натепер продано до тисячі штук статуеток Шевченка та брелоків путіна. Черкащанин каже, що на старті проєкту 30 % спрямовували “ГАРТу” на потреби військових і переселенців. Нині фіксованою сумою підтримувати фонд вдається не завжди, але креативна команда підтримує військо постійно.

– Ми допомагаємо паливом, нещодавно збирали гуманітарку в Херсон, перед цим відправляли футболки й панамки хлопцям на передову, – розповідає Павло Осейко. 

Різні статуетки Шевченка

Підприємець каже, що нині ринок “сухий”. Дехто не готовий платити 500 гривень за авторську роботу. Та попри це черкащанин хоче збільшувати обсяги виробництва. Загальна сума донатів, які Павло спрямував Збройним силам із початку повномасштабної війни, сягає більше 500 тисяч гривень. 

Також читайте: “Двоє у човні”. Історія черкащанок, які евакуювали тварин із затопленого Херсона.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *