«Черкащина – один з лідерів щодо формування адміністративно-територіального устрою», – радник міністра

Голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін та радник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря відзначають, що поділ Черкащини на 4 райони проведений якісно та відповідно до методології.

Про це вони розповіли сьогодні під час прес-конференції в Черкаській ОДА.

За словами Віталія Безгіна, реформа – це перехід до європейської системи самоврядування.

– Черкащина та Черкаська ОДА провели якісну роботу, базуючись на державницькій політиці. Певні конфлікти були у всіх регіонах. Ті конфлікти, які тут відбувалися, мали штучний характер. Зрозуміло, що до реформи є опір місцевих еліт, – пояснює він.

Іван Лукеря зазначає, що осінні місцеві вибори уже відбудуться відповідно до нового адміністративно-територіального устрою.

– Черкащина – один з лідерів серед областей щодо формування адміністративно-територіального устрою. По районах – ідеальна конфігурація. Всі дискусії щодо Сміли та Корсунь-Шевченківського не відповідали би методиці, – вважає він.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар пояснює, що головне завдання реформи – наближення послуг до громадян.

– З радянських часів треба було їхати в район, щоб отримати послуги. Суть реформи – наблизити послуги та владу до простого громадянина. Ще одне ключове питання – зменшення витрати на апарат управління. Базові послуги люди повинні отримувати в ОТГ. Зокрема, йдеться про мережу ЦНАПів в ОТГ. Тому потреба їхати в район по суті відпадає, – каже він.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала “перекроювання” Черкащини на 4 райони. 

Детально про зміни, які варто чекати, читайте в матеріалі 18000: Замість двадцяти районів – чотири. Як зміниться карта Черкаської області?

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини