Українська кіноакадемія оприлюднила довгий список номінантів на П’яту Національну кінопремію “Золота Дзиґа”. До нього ввійшли фільм про тральщик “Черкаси”, казка “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”, знята за мотивами твору уманського письменника Сашка Лірника, та документальна робота про режисера-мультиплікатора, уродженця Шполи Давида Черкаського. 

Загалом на участь у конкурсі було подано 86 робіт, із яких до довгого списку увійшла 81 кіноробота: 21 повнометражна ігрова, 21 короткометражна ігрова, 22 документальні, 1 повнометражна анімаційна, 6 короткометражних анімаційних та 10 серіалів.

Зокрема, у номінації ігровий повнометражний фільм представлений фільм “Черкаси”, який розповідає про однойменний тральщик. Стрічка заснована на реальних подіях та розповідає про початок окупації півострова Крим і тритижневий опір останнього українського корабля “Черкаси”.

Трейлер фільму:

У цій же номінації висунуто й фільм “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”, написаний за сценарієм уманського казкаря Сашка Лірника. Додамо, у грудні сценарій цього фільму отримав премію імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

Трейлер фільму:

Крім цього, у номінації документальний фільм представлена робота “Зірка Давида Черкаського”, що розповідає про творчий шлях видатного режисера-мультиплікатора, автора “Острова скарбів” та “Пригод капітана Врунгеля” Давида Черкаського, який народився у Шполі.

Також у номінації серіали представлена робота “Спіймати Кайдаша”, де одну з головних ролей зіграв актор із Черкащини Тарас Цимбалюк.

Трейлер серіалу:

Із повним списком номінантів можна ознайомитись тут. Оголошено переможців буде в середині квітня.

По темі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.