Черкаська обласна рада затвердила кодекс етики для депутатів

Черкаська обласна рада затвердила кодекс етики депутатів.

Відповідне рішення рада ухвалила 17 листопада, воно опубліковане на сайті ради.

Серед іншого, депутати зобов’язуються не використовувати мандат особистих інтересах та в інтересах третіх осіб з метою зловживання впливом, для незаконного збагачення або в інших корисливих цілях.

Також депутати мають бути ввічливим та толерантним у спілкуванні, керуватися принципом забезпечення ґендерної рівності, не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості.

Під час пленарних засідань депутати повинні проявляти ввічливість, тактовність і повагу до головуючого, депутатів, посадових осіб та інших, присутніх на засіданнях, виступати лише з дозволу головуючого, дотримуватись часу, відведеного для виступу, з повагою ставитись до доповідачів.

Окрім того, депутати повинні не рідше одного разу на рік звітувати перед виборцями, постійно інформувати виборців про свою роботу, роботу ради та її органів.

Депутати обласної  ради можуть приймати подарунки, крім випадків, передбачених частиною першою статті 23 Закону: якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум (2 589 грн – ред.), встановлений на день прийняття подарунка. А сукупна вартість таких подарунків протягом року не перевищує двох прожиткових мінімумів.

Розгляд фактів порушення вимог кодексу здійснює постійна комісія обласної ради з питань регламенту, місцевого самоврядування, забезпечення правопорядку та захисту прав людини.

Як писав 18000, Черкаська обласна рада звернулася до Верховної Ради України щодо встановлення державної нагороди України – Орден Тараса Шевченка.

***

Ця публікація була створена в межах проєкту “Голос громади і вплив на реформи”, що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу. ЇЇ наповнення є виключно відповідальністю команди “18000” та не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та “Нідерландського Гельсінського комітету”.

Читайте також: Табурець розповів, на що цього року спрямували кошти з обласного та місцевих бюджетів Черкащини.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *