Черкаська психологиня розповіла, які запитання не варто ставити тим, хто на передовій (ВІДЕО)

Завдання близьких у тилу – давати максимальну підтримку рідним, які перебувають на передовій, не обтяжуючи їх своїми проблемами. 

Про це в ефірі “18000” розповіла черкаська психологиня Інна Лук’янець.

За її словами, при спілкуванні з воїнами, які нині на передовій, рідні мають уникати деяких питань. Зокрема, тих, які ще більше заглиблюють бійця в емоції та переживання.

– Не варто запитувати, чи йому страшно. Це те, що розбалансовує. Звісно, йому страшно, але він не може сказати це своїй мамі чи дружині. Він не може сказати вам про свою слабкість, – зазначає Інна Лук’янець. – Краще не ставити питань, через які бійцю буде незручно.

Крім цього, близьким не варто заглиблювати рідних-військових у свої особисті проблеми.

– Проводячи одного разу прямий ефір до мене надійшло питання з фронту: “Як нам (військовим, – ред.) говорити з близькими в тилу, щоб їх підбадьорити”. Мене це наскільки перевернуло. Я подумала: як це з вами говорять близькі в тилу, що ви наскільки засмучені після розмови з ними. Усім цим близьким мені хочеться сказати: думайте, як ви говорите. Це ми звідси маємо підбадьорювати їх там, а не вони нас, – говорить Інна Лук’янець. – Хлопці перебувають там, де треба бути максимально сконцентрованим, де від долі секунди залежить їхнє життя. А якщо він думає після розмови з мамою, що вона в депресії, чи дружині погано за кордоном, ці долі секунди зіграють проти нього. Тут, у тилу, ми повинні вирішувати свої проблеми самостійно, а їм давати максимальну підтримку. Вони тоді і воюють спокійніше, коли знають, що з їхніми рідними все добре. Це важливі моменти, про які треба пам’ятати.

Дивіться ефір повністю:

Нагадаємо, черкаська психологиня розповіла, чи нормально відчувати “провину вцілілого”.

Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *