Черкаське підприємство зменшило кількість заброньованих

Працівник "Черкаситеплокомуненерго" біля лічильника

Черкаситеплокомуненерго може бронювати 50 % своїх працівників. Фото: Суспільне

За новою постановою Кабміну комунальне підприємство “Черкаситеплокомуненерго” може забронювати тільки половину працівників. 

Про це повідомили в пресслужбі підприємства.

“Черкаситеплокомуненерго з 1 грудня зможе забронювати тільки половину працівників. Причина – постанова Кабміну про зміни в критеріях бронювання, – йдеться в повідомленні. – Замінити потрібних фахівців на підприємстві немає ким: нині не вистачає 25 % робітників”.

Бронювання у Черкаситеплокомуненерго

Як розповів Суспільному директор підприємства Павло Карась, нових працівників Черкаситеплокомуненерго забронювати не можуть вже місяць.

“На порталі “Дія” у відповідному розділі напис “Послуга недоступна. Наприклад, є охоронець обʼєкта критичної інфраструктури. Йому треба було уточнювати дані у військкоматі. Він пішов уточнити дані і отримав повістку, що 1 грудня йде у військо”, – розповів директор Павло Карась.

За його словами, дотепер 80 % працівників підприємства критичної інфраструктури Черкаситеплокомуненерго мали бронювання. Нині ж – 50 %.

“Я не можу замінити на жінок слюсарів, електрозварювальників, газозварювальників, операторів контрольно-вимірювальних приладів та автоматики та операторів котелень. Для нас це критично. Якщо цю норму не змінять, я не бачу, як підприємство зможе виконувати цю функцію”, – зазначив керівник підприємства.

Нині тут уже бракує робітників. Йдеться про електромонтерів, слюсарів, електрогазозварників, слюсарів теплових мереж, слюсарів теплових пунктів.

Керівник “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась зазначив, що планує зустрічі з іншими підприємствами критичної інфраструктури міста, аби порадитися, як вирішити питання із бронюванням та чи можливо збільшити кількість заброньованих.

Зміни в бронюванні з 1 грудня

Як писав “18000”, з 1 грудня запрацював новий порядок бронювання військовозобов’язаних, які є працівниками критичних підприємств.

У новому порядку є два обов’язкові критерії. Йдеться про мінімальну заробітну плату, яка має бути не менше ніж 2,5 мінімальних зарплат, тобто не менше 20 тисяч гривень. Також не має бути заборгованості по податках. Третій критерій керівник може визначити сам.

– Крім того, зміни передбачають, що комісія, яка надає підприємству критичність, має щомісяця перевіряти, чи досі підприємство відповідає вимогами. Наприклад, якщо підприємство матимете борг чи заробітна плата знижуватиметься, тоді бронювання буде скасовано і критичність підприємства знизиться, – зауважив начальник Черкаського об’єднаного міського ТЦК та СП Олег Тимошенко.

Керівники підприємства матимуть час для оформлення бронювання за новим порядком – перехідний період триватиме до 28 лютого 2025 року. Тепер процедура відбуватиметься автоматично в Дії.

Також читайте. Черкаський ТЦК: про повістки поштою і на концертах, мобілізацію жінок, чоловіків і бронювання.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. на Теплокомуненерго треба набирать адвокатів, суддів, прокурорів і мажорів, яких не беруть ТЦК. з них вийдуть чудові слюсарі, зварювальники… і місто буде з теплом. Нє, не вірите? Але ж вони , виходить такі потрібні державі. що аж страшно…

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *