Черкаські освітяни підвищили вартість м’яса для садочків до нового рекорду

закупівлі м'яса

Чиновники департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради 18 березня внесли чергові зміни до договору про закупівлю м’яса, який уже встиг обернутися низкою скандалів раніше. Цього разу посадовці мерії збільшили вартість яловичини, яку купують для дошкільних закладів міста.

Про це пишуть “18000”.

Відповідно до оприлюдненого у системі “Прозоро” додатку до договору, за згодою сторін вартість яловичини зросла з 299 гривень за кілограм до 325 гривень за кілограм. Чиновники планують придбати 18,5 тонн м’яса, заплативши за нього понад 6,5 млн гривень. Зазначимо, що вартість інших позицій договору не змінилася. Зокрема, скандальне куряче філе, яке на початку укладання угоди коштувало 220 гривень за кілограм, зараз коштуватиме 199 гривень за кілограм. Зниження вартості філе відбулося після публікації “18000”.

Водночас зростання вартості яловичини (лопатки) відбулося на підставі довідки, отриманої постачальником від Торгово-промислової палати ще на початку березня. Сама ж довідка у системі не оприлюднена. Договір зі сторони замовника підписав директор профільного департаменту Богдан Бєлов, а від постачальника, ТОВ “Каштан-плюс”, його директор Іван Запорожець. Нині він є і власником компанії, яка протягом багатьох років є гегемоном на ринку постачання продуктів харчування до дошкільних закладів міста.

Раніше фірма неодноразово фігурувала у скандалах, пов’язаних і з якістю продукції та ціною. У кулуарах місцевої ради компанію нині афілюють із колишнім посадовцем місцевої мерії Олександром Барабохою. Він протягом багатьох років очолював Єдиний тендерний комітет у структурі Черкаської міської ради, котрий функціонував, попри вимоги закупівельного законодавства. Після звільнення із посади чиновник фактично сконцентрувався на бізнесовій діяльності, зокрема пов’язаній і з товариством “Каштан-плюс”.

Згідно з інформацією системи “Прозорро”, вартість яловичини для черкаських школярів є рекордною в Україні. У відомих торгівельних мережах подібний продукт можна віднайти за ціною 270-280 гривень за кілограм. Водночас інші замовники в Україні купують цей продукт для потреб дошкільних закладів дешевше. Зокрема, на Львівщині яловичина коштуватиме 250 гривень за кілограм, у Києві – 270 гривень за кілограм, на Хмельниччині – 260 гривень. Зазначимо, що жоден із перелічених замовників, як і багато інших, у цей період вартість продукції не піднімав.

Як писали раніше “18000”, черкаські освітяни купують коштовне м’ясо у скандального постачальника. Втім чиновники не знайшли порушень у закупівлі коштовного м’яса черкаськими освітянами.

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі
3 Коментарі
  1. Только тупой не поймёт что суммы дорисовывают что б себе потом в карман положить.. Махинаторы хреновые..

  2. Обирають бідну Україну до нитки

  3. А Васька слухає та їсть.Пишіть скіллки хочте,ви лише їм апетити підігріваєте.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *