Черкаські правоохоронці активізували слідчі дії довкола медичного обладання “Vizion”

папери

Працівники слідчого управління Головного управління національної поліції у Черкаській області отримали дозвіл на вилучення документів. Вони стосуються закупівлі скандального медичного обладнання “Vizion” Черкаською-консультативно діагностичною поліклінікою.

Інформація про це міститься у судовому реєстрі, пишуть “18000”.

Відповідно до ухвали слідчого суді Соснівського районного суду міста Черкаси, правоохоронці отримали доступ до документації та кореспонденції між Консультативно-діагностичною поліклінікою та товариством, яке здійснювало продаж обладнання. Може йтися про київське підприємство “Промед технолоджис”. Саме воно наприкінці 2023 року продало черкаській лікарні обладнання на суму у майже 30 млн гривень. За версією слідства, вартість обладнання суттєво завищена, окрім того вони також підтверджують факт схожості обладнання “Vizion” із суттєво дешевшими виробами інших брендів.

Раніше “18000” публікували низку розслідувань, які стосуються закупівель відповідного обладнання та фактів можливого завищення його вартості шляхом “брендування” дешевого китайського обладнання маркою “Vizion”, зареєстрованою у Польщі. І постачальники цих виробів в Україні, і їх ніби польські виробники, як встановили “18000”, пов’язані між собою особи. Це може бути свідченням фальшування та завищення вартості.  

Після виходу низки публікацій про закупівлю цього та іншого медобладнання у Черкасах зареєстрували та підтримали петицію про звільнення трьох чиновників. Нині вже звільнили очільника Департаменту охорони здоров’я Всеволода Кульчиковського, а також директора поліклініки, яка безпосередньо все це закуповувала, В’ячеслава Свириденка.

Окрім того, в петиції також була вимога звільнити першого заступника міського голови Сергія Тищенка. Він на той момент курував галузь медицини та може бути знайомий із бенефіціарами компанії виробника та постачальника бренду “Vizion”. Сам Тищенко факт будь-якого впливу на ці закупівлі, як і знайомства заперечував. Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявляв, що звільнення чиновників не пов’язане із матеріалами “18000”. 

Зазначимо також, що кримінальна справа, у межах якої відбувається вилучення документів порушена ще наприкінці 2023 року. Проте це перші ухвали у цій справі, які стосуються придбання реабілітаційного обладнання. До цього у справі фігурувала інша закупівля закладу, а саме мамографу за майже 10 млн гривень. 

Крім того, раніше черкаські правоохоронці вже отримували ухвалу на проведення слідчих дій, пов’язаних із придбанням схожого обладнання іншим медзакладом, а саме Черкаською міською дитячою лікарнею.

Розслідування “18000” дивіться на ютуб-каналі:

Читайте текстову версію розслідуванняКитайське обладнання з польськими етикетками. Як у Черкасах купують обладнання за десятки мільйонів.

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами.

коментарі
1 Коментар
  1. Вселяє надію 🙂

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *