Реабілітація військових може тривати більше року. В цей час пацієнти перебувають у лікарні й крок за кроком наближаються до цілі – знову повноцінно рухатися.
Якою реабілітація є для медперсоналу, розповів у подкасті “Тру сторі. Війна” черкаський реабілітолог Юрій Зайцев.
– Тумблера немає, щоб переключитися з чорного на біле. Ти не можеш у вихідні не прийти на роботу, маю певні відрядження по роботі й не тільки. Але я не можу не зайти в месенджер і не написати: “Що ти, як ви, чи всі живі, чи всі повернулися?” Я особисто не можу так, я не буду лежати на дивані, дивитися серіал, знаючи, що в палаті він не зможе без тебе сісти, – розповідає Юрій Зайцев.
Персонал у лікарні перевантажений і постійно перебуває з пацієнтами: комусь потрібне знеболення, іншого підготувати до операції, декому підгузок, пелюшки змінити. Йдеться і про військових, і про цивільних.
– Ти не можеш не прийти, треба посадити, поговорити, позгинати ногу. Мені кажуть: “Давай згинати, бо курити хочеться”. А я відповідаю: “Давайте раз зігнемо й підемо покуримо, навчимося й підемо”, – каже реабілітолог. – Для цивільних ці речі банальні, але це не так. Велика перемога, коли зі здорового дядька, який двіжував на посадках, сім потів сходить, а він стоїть. Це маленькі кроки, але великі перемоги для військових.
Слухайте подкаст повністю ТУТ.
Нагадаємо, черкасців навчатимуть надавати першу домедичну допомогу. Тренінг відбудеться 15 березня.
Читайте також: Від загальної до профільної: медик із Черкас серед тих, хто впроваджує військову реабілітацію (АУДІО)
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!