“Для цивільних ці речі банальні, але це не так”, – черкаський медик, який допомагає військовим знову стати на ноги (АУДІО)

Зайцев із пацієнтом

Реабілітація військових може тривати більше року. В цей час пацієнти перебувають у лікарні й крок за кроком наближаються до цілі – знову повноцінно рухатися. 

Якою реабілітація є для медперсоналу, розповів у подкасті “Тру сторі. Війна” черкаський реабілітолог Юрій Зайцев. 

– Тумблера немає, щоб переключитися з чорного на біле. Ти не можеш у вихідні не прийти на роботу, маю певні відрядження по роботі й не тільки. Але я не можу не зайти в месенджер і не написати: “Що ти, як ви, чи всі живі, чи всі повернулися?” Я особисто не можу так, я не буду лежати на дивані, дивитися серіал, знаючи, що в палаті він не зможе без тебе сісти, – розповідає Юрій Зайцев. 

Персонал у лікарні перевантажений і постійно перебуває з пацієнтами: комусь потрібне знеболення, іншого підготувати до операції, декому підгузок, пелюшки змінити. Йдеться і про військових, і про цивільних. 

– Ти не можеш не прийти, треба посадити, поговорити, позгинати ногу. Мені кажуть: “Давай згинати, бо курити хочеться”. А я відповідаю: “Давайте раз зігнемо й підемо покуримо, навчимося й підемо”, – каже реабілітолог. – Для цивільних ці речі банальні, але це не так. Велика перемога, коли зі здорового дядька, який двіжував на посадках, сім потів сходить, а він стоїть. Це маленькі кроки, але великі перемоги для військових.

Слухайте подкаст повністю ТУТ

Нагадаємо, черкасців навчатимуть надавати першу домедичну допомогу. Тренінг відбудеться 15 березня.

Читайте також: Від загальної до профільної: медик із Черкас серед тих, хто впроваджує військову реабілітацію (АУДІО)

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *