Черкаський митрополит УПЦ мп перебуватиме під нічним арештом

Суд Феодосія

Керівнику Черкаської єпархії УПЦ мп митрополиту Феодосію продовжили запобіжний захід ще на два місяці — нічний домашній арешт. 

Про це пише Суспільне.

– Є необхідність продовжити запобіжний захід. Ризики, які були встановлені попередньо не змінились: особа може переховуватись від суду та впливати на свідків. Частково ризики підтвердились: підсудний вчинив повторний злочин і зафіксований факт порушення домашнього арешту, – зазначив прокурор Вадим Коломієць.

Адвокат підсудного заперечив необхідність продовження нічного домашнього арешту та клопотав про зміну запобіжного заходу на особисте зобов’язання:

– Ми заперечуємо. Це те саме клопотання, яке розглядати під час попереднього засідання щодо зміни запобіжного заходу. Воєнний стан не може бути підставою для зміни запобіжного заходу. Питання про відчуження майна не має стосунку до зміни запобіжного заходу. Існує презумпція невинуватості — поки триває судовий розгляд і нема вироку, ніхто не може стверджувати, що Снігірьов щось порушував. Це було вже предметом розгляду в цій справі, підтвердження не знайшли.

Підсудний Феодосій розповів, що не бачить різниці між особистим зобовʼязанням та нічним арештом, а також зазначив, що це перешкоджання його діяльності — служінням, оскільки він на вечірні не може піти служити, бо йому треба встигати вертатися в Київ додому.

Також під час суду допитали свідків.

Нагадаємо, СБУ вручила митрополиту першу підозру ще в лютому цього року за ст. 161 Кримінального кодексу України. В квітні Феодосій, який заперечував збройну агресію рф проти України та виправдовував дії загарбників, отримав другу підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ. Третю підозру йому вручили у жовтні – розпалювання релігійної ворожнечі під час домашнього арешт – ст. 161 Кримінального кодексу України.

Раніше митрополитові Феодосію змінили запобіжний захід – нічний домашній арешт.

Суддю в справі не змінили.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *