Антимонопольний комітет України 23 серпня виніс рішення у справі про узгоджені антиконкурентні дії учасників публічних закупівель дорожніх ремонтних робіт у Закарпатській та Черкаській областях. За результатом розгляду, на три черкаські фірми, що є лідерами дорожнього ринку регіону, накладено мільйонні штрафи.
Така інформація опублікована на сайті АМКУ, пише “18000”.
Відповідно до повідомлення Антимонопольного комітету у 2018 році компанії “Євробуд-індустрія”, “Лиможінвест”, “Колтех-транс” та приватний підприємець Вардан Акопян брали участь у торгах, попередньо узгоджуючи свою поведінку. Так вони спотворили реальну економічну конкуренцію та вплинули на результати аукціонів. Це є грубим порушенням Закону України “Про захист економічної конкуренції”. За це передбачено стягнення у вигляді відсотка від доходів порушників.
Доказів, зібраних контролерами, виявилось достатньо, щоб застосувати до всіх трьох підприємців штрафні санкції загальною сумою у 30 млн гривень. Найбільшу суму має сплатити товариство “Євробуд-індустрія” – це понад 15 млн гривень. Майже 10 млн гривень має заплатити товариство “Колтех-транс”, 5,5 млн гривень – “Лиможінвест”, решта суми – штраф для підприємця Вардана Акопяна.
Оштрафовані компанії є одними з найбільших дорожників регіону. Компанії “Колтех-транс” та “Лиможінвест”, що в сумі мають заплатити майже 15 млн гривень, пов’язані із Сергієм Колесніченко. Він – улюблений дорожник Черкаської міської ради, який лише з часу повномасштабного вторгнення росіян отримав підрядів від місцевої ради на понад 200 млн гривень, та є найбільшим отримувачем коштів з бюджету Черкаської міської ради за цей період. Саме з обороту підприємства за 2022 рік і визначалася сума штрафу, накладена Антимонопольним комітетом.
Компанія “Євробуд-індустрія” є найбільшою дорожньою компанією Черкас за сумою отриманих угод. В її активі понад 320 договорів із розпорядниками публічних коштів на понад 1,2 млрд гривень. Серед найбільших замовників компанії – дорожники Черкащини та Закарпаття. Компанія належить Рубіку Абрамяну. У 2023 році бухгалтерку компанії звільнили від кримінальної відповідальності через несплату податків після того, як компанія добровільно погасила податкові борги перед державою у сумі понад 1 млн гривень.
Окрім того, санкцією Антимонопольного комітету для оштрафованих компаній є неможливість брати участь у відкритих торгах, що організовують розпорядники публічних коштів.
Рішення Антимонопольного комітету може бути оскаржене у суді.
Також читайте: У Черкасах хочуть ремонтувати 2 кілометри вулиці за 183 млн грн. У мерії пояснили вартість.
Подобаються наші розслідування? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами
Доброго дня! Шановні ви коли думаєте зробити дорогу що іде на Ірдинь? В нас дві вч поруч,осталося зробити десь 5-6 км .Дорога не робилася років з 20( даже часткового ремонту не було!(