Черкаському бізнесу анонсовано відшкодування після обстрілу, але допомогу ніхто не отримав. Чому?

роботи на місці обстрілу в Черкас

До комісії з обстеження об’єктів нежитлового призначення, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу Черкас 21 вересня, надійшло 65 звернень. Однак механізм виплат компенсації черкаським підприємцям поки в розробці. 

Про це “18000” повідомили в пресслужбі Черкаської міської ради.

Через сім днів після вересневого обстрілу в міській раді Черкас ухвалили рішення про допомогу містянам й бізнесу. На це з бюджету спрямували по 5 млн гривень. Але поки жоден черкаський підприємець компенсації не отримав, на відміну від містян.

“Це перший випадок в Україні саме муніципальної підтримки малого та середнього бізнесу, який постраждав через збройну агресію росіян. Поки що законодавством на рівні держави це питання не врегульовано. Тому обговорення положення про надання безповоротної фінансової допомоги бізнесменам, майно яких було знищено чи пошкоджено внаслідок бойових дій, у Черкасах триває. Після ухвалення його на місцевому рівні, документ скерують на погодження Антимонопольному комітету України”, – пояснили в мерії.

Водночас проєктом положення вже окреслено, хто з підприємців має право на фінансову допомогу:

  • резиденти України, які зареєстровані в Черкасах та сплачують податки;
  • не визнані банкрутами або щодо яких не порушено справу про банкрутство та які не перебувають у стадії ліквідації;
  • є власниками знищеного та/або пошкодженого нерухомого майна, мають офіційні документи щодо фіксації пошкоджень.

Уже відомо, що на 100 тисяч гривень можуть претендувати власники знищеного через обстріли майна. Для тих, чиє майно пошкоджене, передбачено 50 тисяч гривень із міського бюджету.

У мерії зауважують: якщо пошкоджене або знищене майно перебуває у спільній частковій власності, то фінансову допомогу зможе отримати підприємець, який за нею звернувся. Йому зможуть виплатити суму, що пропорційна його частці у праві спільної часткової власності та у межах суми граничного відшкодування.

Компенсацію не надаватимуть за пошкоджений товар чи обладнання, оскільки немає можливості підтвердити факт такого пошкодження – відсутні офіційні документи щодо фіксації таких пошкоджень через воєнні дії.

Більше пояснень читайте в матеріалі: Руйнування готелю в Черкасах. На які виплати можуть розраховувати черкащани?

Стань Миколайчиком для воїна! Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Відправляй свій важливий донат на банку.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *