Депутати Черкас не стали підтримувати запит щодо Замкового узвозу

Фото Віталія Пітвала

Сьогодні під час засідання сесії міської ради депутати дискутували щодо забудови Замкового узвозу. 

Зі зверненням щодо внесення змін до проєкту забудови Замкового узвозу виступив депутат від партії “Слуга народу” Юрій Котолуп.

– Я вважаю, ми повинні проголосувати за внесення змін до генерального плану міста щодо цієї ділянки, – зазначив Котолуп.

Таке звернення викликало тривале обговорення серед депутатів. Зокрема, депутат від “Європейської Солідарності” Сергій Кудактін закликав колег знайти рішення, яке допоможе не лише злагодити конфлікт між представниками влади й громадянами, а й зберегти право суб’єкта господарювання на свою власність.

– Можливо, організуємо якусь зустріч, надамо мешканцям будинків на узвозі іншу ділянку чи дамо можливість її викупити, – говорить Сергій Кудактін.

Натомість депутат від “За майбутнього” Геннадій Шевченко акцентував на тому, що депутати не мають права “тиснути” на забудовника.

– Ніхто, ніякий цар чи Бог, не зумів зупинити технічного процесу. Треба виправити ситуацію й знайти рішення, яке б задовільнило й громаду, і забудовника, – зазначив Шевченко.

Лідер фракції голос Віктор Євпак закликав депутатів вийти о першій годині до громадян на узвіз, де сьогодні відбудеться попереджувальна акція щодо забудови цієї ділянки.

– Я пропоную всім нам о першій годині піти до людей й почути їх. Вони нас вибирали. Так, це рішення складне. Юридично це питання можна вирішити лише двома шляхами: перший – через ОДА, а саме через реєстрацію ландшафтного заказника, другий – це проєкт рішення, який ми готуватимемо й будемо дивитися, якою буде думка в залі, – зазначив Євпак.

Натомість депутат від фракції “Черкащани” Нарек Казарян зазначив, що майже всі учасники майбутньої акції нібито є представниками політичної сфери.

– Ті люди, які вже прийняли для себе позицію не змінять її. Ті громадські діячі, хто там збиратиметься, хоч і кажуть, що не політики, але майже всі пов’язані з нею, – зазначив Нарек Казарян. – Проти чого там сьогодні люди мітингують? Там працюють крани чи є якась техніка? Хотів би дуже послухати позицію того, хто є одним із організаторів мітингу.

Він також додав, що щодо забудови узвозу “проводилися консультації з істориками, археологами й людьми, яким небайдужа доля Замкового узвозу”.

– У будь-якому будівництві перед тим, як почати роботи, потрібно провести археологічні розкопки. І компанія-забудовник буде фінансувати ці розкопки, – додав Казарян.

Як наслідок, для розгляду звернення Юрія Котолупа не набралося достатньої кількості голосів. “За” це проголосували лише 13 депутатів.

Нагадаємо, 10 грудня на сайті міської ради з’явилася петиція про зупинення намірів поверхової забудови Замкового узвозу. За менше, ніж 8 годин, вона набрала необхідну кількість голосів – 500. А за два дні – більше тисячі підписів.

Петицію зареєстрували після того, як очільник міста Анатолій Бондаренко продемонстрував кінцевий варіант забудови узвозу, з якого чітко видно обмеження оглядовості на Дніпро зі скверу ім. Богдана Хмельницького. Також суттєво звужується тротуар по самому Замковому узвозу.

Кінцевий варіант забудови Замкового узвозу

Додамо, сьогодні в Черкасах відбудеться попереджувальна акція щодо намірів забудови Замкового узвозу. Її початок – о 13:00.

“18000” транслює засідання сесії міської ради НАЖИВО:

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

3 Коментарі

  1. Цього слід було чекати. Дивляться на людей, як на бидло! Треба виходити! – бо втратимо все, що ще залишилося красивого у наших бідний Черкасах!

  2. Соромно за цих депутатів. Казарян, Бондаренко відкрито плюють на інтереси жителів міста, гидко від них

  3. А чого ще очікували від цієї погані з ПП “Надія”? Такі бабки втрачає

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.