До кінця року в бюджеті утвориться діра майже у 5 млрд доларів, – черкащанка Підласа

Роксолана ПідласаДефіцит бюджету майже у п’ять мільярдів гривень сформується до кінця року. Це пов’язано із використанням коштів, призначених для грошового забезпечення військових, на закупівлю озброєння в першому кварталі 2024 року.

Про це сказала Голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа у ефірі телемарафону, пише “УНН”.

Проблеми з фінансуванням військового бюджету змусили уряд використовувати кошти, призначені для грошового забезпечення військових, на закупівлю зброї у першому кварталі 2024 року. За словами Підласої, це призведе до дефіциту в бюджеті майже на п’ять мільярдів доларів до кінця року. Для вирішення цієї проблеми уряд планує внести зміни до бюджету у липні.

Роксолана Підласа розповідає, що після того, як Конгрес ухвалив пакет допомоги, Україна закрила усі не військові видатки, такі як: гуманітарні, соціальні та виплати зарплат бюджетникам.

– Є певні складнощі з фінансуванням військового бюджету, тому що його забезпечують лише з внутрішніх надходжень – це податки, митні збори, податки від приватизації та розміщення ОВДП. Через те, що у нас довгий час не було військової допомоги від США, Україна була змушена використовувати кошти, які були відкладені на грошове забезпечення військових, для закупівлі зброї у І кварталі 2024 року. Тому до кінця року в бюджеті утвориться діра обсягом майже п’ять млрд доларів. Ми будемо вносити зміни бюджету, щоб забезпечити усі виплати, які ми обіцяли військовослужбовцям, – наголосила вона.

За її словами, зміни до бюджету проведуть у липні.

Нагадаємо, як писали “18000”, із продажу держмайна на Черкащині до держбюджету потрапило близько 15 млн грн.

Читайте також велике інтерв’ю “18000”: “План “Б” є, але він дуже поганий”, – черкащанка Підласа про міжнародну підтримку, державний та місцевий бюджети під час війни.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Слуги таки не можуть без брехні жити…Адже докоряти американцям за те, що вони вимагають боротися з корупцією це поза межею свідомості усіх громадян знедоленої України…

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *