Дружина вбитого Сергієнка просить перенести суд в іншу область, а Зеленського – взяти справу під особистий контроль

Дружина вбитого журналіста й активіста Василя Сергієнка – Валентина – звернулася із листом до президента, генпрокурора та вищої ради правосуддя. Вона заявляє про тиск і намагання відсторонити прокурорів від справи, а також просить Володимира Зеленського взяти справу під особистий контроль.

“Справі вже понад шість років. І кожного разу, як тільки слідчі і прокурори наближаються до можливого прориву у справі, відбувається витік інформації, перешкоджання роботі слідчих та прокурорів, чи от як зараз – тиск і намагання відсторонити прокурорів від цієї справи.  Прошу взяти справу під особистий контроль і не дати вбивцям уникнути відповідальності”, – пише вона

За її словами, поліція і прокуратура вирішила обмежитись притягненням до відповідальності лише виконавців, попри те, що вбивство оцінюється як замовне.

“Оскільки вірогідний замовник був дуже впливовою людиною на Черкащині, черкаські поліція і прокуратура вирішили обмежитись притягненням до відповідальності виконавців і передавши щодо них обвинувальний акт до суду в 2015-му році, припинило розслідування взагалі”, – пише Сергієнко.

Вона нагадує, що в січні 2019-го року справу передали в Городищенський районний суд.

“Але ще півроку і цей суд не міг провести підготовче засідання у справі, і потім засідання призначались раз на місяць і переважно зривались. За цей час суд випустив з під варти  під домашній арешт трьох звинувачених, в тому числі організатора ОЗУ, таким чином, під вартою залишився лише один з виконавців, який до цього вже був засуджений за вбивство.  Я переконана, що на суддів вчиняється тиск з боку замовника вбивства, оскільки вирок у справі по виконавцям і організаторам наближає притягнення і замовника також”, – йдеться в листі.

Сергієнко пояснює, що для притягнення замовника до відповідальності слідство продовжувало розслідування злочину, намагалось отримати правдиві покази від виконавців щодо особи замовника,і інші докази,в обмін на зменшення їм покарання і досягли попередньої згоди з одним із виконавців.

“Але очевидно, що співпрацювати зі слідством – небезпечно для співучасника, якщо він утримується з іншими зловмисниками, які викривальних показів не дають і не збираються. Ще більшає ця небезпека, коли  замовник злочину – дуже впливова в області людина – яка може впливати і на правоохоронні органи і на СІЗО і на суди. Тому умовою співпраці було забезпечення безпеки цій особі – як свідка“, – йдеться в листі.

З такою заявою про забезпечення безпеки 4.06.2019 слідчий у справі № 4201700000002506 (провадження щодо пошуку замовника вбивства) звернувся до Городищенського районного суду. Бо саме в цьому суді колегією суддів під головуванням судді Людмили Синиці розглядалось кримінальне провадження.

“Замість того, щоб в окремому закритому засіданні розглянути клопотання про забезпечення безпеки свідка, суддя Синиця оголосила зазначене клопотання у відкритому судовому засіданні у справі де свідок, який просив захисту є обвинуваченим, і сидить на лаві підсудних разом з іншими співучасниками, які продовжують захищати свого замовника.

Навіть мені зрозуміло, що заходи забезпечення безпеки – не підлягають розголошенню стороннім особам, як і сам факт вжиття таких заходів. Тим більше не підлягають розголошенню особам, З БОКУ ЯКИХ ТАКА НЕБЕЗПЕКА ІСНУЄ. Тобто фактично суддя Людмила Синиця свідомо зірвала співпрацю одного із обвинувачених зі слідством, перешкодила можливості притягнення до відповідальності замовника вбивства, і поставила під загрозу безпеку одного із підсудних і свідка в іншому провадженні. Чому я, вдова вбитого, маю більше опікуватись його безпекою, ніж головуюча у справі? Можливо тому, що мені важливе притягнення замовника, а у суддів геть протилежна мета?”, –  пише Сергієнко.

За цим фактом було порушено кримінальну справу. Але суддя Людмила Синиця продовжила розгляд справи.

“Кримінальне провадження відразу передали із департаменту спеціальних розслідувань в ДБР. І я і мій адвокат майже рік намагались дізнатись долю цієї справи, склад групи слідчих, прокурорів, ознайомитись із матеріалами як потерпіла, надати покази, докази, нарешті покласти цьому край.  Але Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у м. Києві  мені не повідомляло інформацію про справу, не залучали як потерпілу, не давали ознайомитись і як ми з’ясували – взагалі нічого не робили у цій справі – ні експертизи, нічого”, – пише вона.

У червні цього року адвокат Сергієнко подала повторно заяву про злочин, вчинений суддею Синицею.

“Лише тоді справою почали займатись департамент  протидії катувань. Прокурор Семків. І от тоді вперше в цій справі почались справжні слідчі дії, збирали докази, допитували свідків, пред’явили підозру, як на мене, в очевидному злочині, який зафіксовано на відео і який спостерігало купа свідків. Але навіть попри це суддя Людмила Синиця продовжує розглядати кримінальне провадження у справі про вбивство мого чоловіка. Хоч вона явно вже показала, що суд на стороні замовника вбивства мого чоловіка, і зробить все, щоб його не притягли до кримінальної відповідальності, навіть піде на явний злочин”, – йдеться в листі.

Клопотання прокурора Семківа про заборону спілкуватись зі свідками у справі було відхилено Печерським судом. У задоволенні клопотання заступника генерального прокурора Г. Мамедова про тимчасове відсторонення судді Городищенського районного суду Черкаської області Синиці Людмили Павлівни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням її до кримінальної відповідальності на час розгляду справи було відмовлено

“Вища рада правосуддя фактично ще й просить покарати прокурорів, які належно виконували свою роботу і не потрапили під вплив замовника. ВРП розцінило розслідування злочину судді, і спробу не дати судді Синиці продовжувати захищати замовника, користуючись своїм статусом – порушенням гарантії незалежності судді! Для мене це взагалі нонсенс. Тобто не ті прокурори винні, які нічого не робили рік і фактично злили розслідування злочину, а ті, які через рік отримали цю справу і нарешті почали її розслідувати? За що потрібно «знайти і покарати» тих прокурорів, хто просив відвід судді Синиці, яка всім, і головне – підсудним показала, що вона на боці замовника і зробить все, щоб він уникнув відповідальності?  І по всьому виходить, що так – почався тиск на прокурорів у справі по обвинуваченню судді Синиці (Тарас Семків, Гюндуз Мамедов), на прокурорів, які представляють державне обвинувачення в справі вбивства мого чоловіка і заявляли відвід (Юлія Малашич), на слідчих. Тобто тепер замість розслідувати вбивство і доводити вину замовника, будуть розслідувати дії слідчих і прокурорів? Погрожують їх відсторонити? Я переконана, що це переслідування направлено на те, щоб розвалити справу, і на те, щоб замовник вбивства Василя Сергієнка уникнув відповідальності”, – пише Валентина Сергієнко.

Вона просить президента Зеленського взяти справу вбивства Василя Сергієнка під особистий контроль і не допустити уникнення вбивцями, зокрема – замовником, відповідальності.

Генерального прокурора – вжити заходи захисту і не допустити тиск на прокурорів. Зокрема, не допустити усунення їх від справ, несправедливого переслідування і, тим самим не допустити уникнення замовником відповідальності за вбивство Сергієнка. Також подати клопотання до Верховного суду про зміну територіальної підсудності в справі по вбивству із судів Черкаської області на будь-яку іншу.

“До Вищої ради правосуддя в мене лише одне риторичне питання – чи дійсно незалежність суддів – це їхнє право вчиняти подібні злочини і потім продовжувати розглядати справу, приймати рішення Іменем України?”, – пише Сергієнко.

По темі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини