Фігуранти криміналу боротимуться із ямковістю на черкаських дорогах за 8 мільйонів гривень

Комунальне підприємство “ЧЕЛУАШ” розіграло два тендери на поточний ремонт черкаських доріг. Аукціони виграли фірми підприємців Василя та Сергія Колесниченків. На сьогодні місцева прокуратура та Національна поліція розслідують махінації під час поточного ремонту доріг у 2016 та 2017 роках, які здійснювали ці товариства, а також інші фірми, що належать Колесниченкам.

Проекти обох договорів по суті є ідентичними і відрізняються лише обсягами робіт. В обох випадках підрядник дає гарантію на 3 роки. Робота має бути виконана протягом 2019 року. На сьогодні обидва аукціони розіграні, триває період кваліфікації переможця.

Орієнтовна вартість першого тендеру – 4,04 мільйона гривень.

Техзавданням передбачено холодне фрезерування глибиною 4 сантриметри, що буде здійснено на 9620 квадратних метрах асфальтобетонного покриття, і подальше його влаштування з використанням 1154 тонн асфальту.

Аукціон між собою розіграли ТОВ “Черкасишляхбуд-Плюс” і ПП “Шляхбуд-Груп“. Учасники не змінювали свої початкові пропозиції. У підсумку дешевшою виявилася пропозиція товариства «Черкасишляхбуд-Плюс» у 4 мільйони гривень.

Орієнтовна вартість другого тендеру – 3,99 мільйони гривень.

ТЗ передбачено фрезерування глибиною 50 міліметрів на площі в 7300 квадратних метрів дорожнього одягу. Для подальшого ремонту буде використано 868 тонн асфальтобетону.

Переможцем аукціону стало ТОВ «Лиможінвест», яке подало дешевшу пропозицію, ніж ПП “Шляхбуд-Груп”. Як і у випадку з першим аукціоном, учасники ні на крок не понизили свої початкові цінові пропозиції. Переможець запропонував вартість у 3,96 мільйони гривень.

Засновником і директором “Черкасишляхбуд-Плюс” є Василь Колесниченко. Товариство прописане в його квартирі і має статутний капітал в півтори тисячі гривень. ТОВ «Лиможінвест» належить Сергію Колесниченку та Роману Несвіцькому.

Для обох фірм це перша перемога на черкаському тендері, раніше у обласному центрі вони працювали лише як субпідрядники.

Василь Колесниченко значиться керівником товариств «Грін Таун 2016» та «Черкасишляхбуд». Сергій Колесниченко керує «Колтех-Транс», «Трансбуд-2917» та «Лиможбуд». Як свідчить інформація з відкритих джерел, свого часу Колесниченки вказували одну квартиру як місце реєстрації. Спільна фірма Колесниченків – ТОВ «Лимож». Василь Миколайович там є керівником, а Сергій Васильович – засновником.

За останні два роки фірми, пов’язані з Колесниченками, підписали договорів на 103 мільйони гривень. Зокрема, вищезгаданий ТОВ «Лимож» виконував поточний ремонт черкаських доріг у 2016 та 2017 роках, освоївши понад 20 мільйонів гривень.

Сергій Отрешко, Юрій Тренкін та Сергій Колесниченко (фото із “Фейсбуку”)

Зараз національна поліція розслідує поточний ремонт доріг, який «Лимож» проводив у 2017 році. У якості субпідрядників до робіт тоді були залучені «Черкасишляхбуд-Плюс» та «Лиможінвест». Слідчі підозрюють підприємців у змові з керівництвом департаменту ЖКК з метою ухилення від сплати податків на загальну суму в 1,59 мільйона гривень. 7 лютого Придніпровський райсуд Черкас надав доступ до платіжних доручень та до особових справ фігурантів провадження, де містяться їхні підписи.

Окрім того, підприємства «Лимож» і «Черкасишляхбуд-Плюс» фігурують у кримінальному провадженні, яке розслідує Черкаська місцева прокуратура. За підрахунками слідчих, учасниками злочинної схеми на поточному ремонті доріг протягом 2016-2017 років освоєно близько 30 млн грн, з яких привласнено державних коштів в сумі більше 5 мільйонів.

Нагадаємо, що тендер на поточний ремонт черкаських доріг раніше уже оголосив міський департамент ЖКК. Таким чином загалом на подолання ямковості на черкаських дорогах може піти майже 60 мільйонів гривень.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *