Кабмін продовжив карантин та ввів в Україні надзвичайну ситуацію

Сьогодні Кабмін продовжив карантинні заходи в Україні на 30 днів та ввів надзвичайну ситуацію на всій території країни.

Таке рішення прийняли на засіданні Уряду.

В Україні карантин продовжено до 24 квітня. Це пов’язано зі збільшенням кількості випадків зараження коронавірусною інфекцією.

– Станом на сьогодні, на 10 ранку, у 13-ти областях України і в місті Києві зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID 19. Статистика продовжує погіршуватися, – зазначив під час засідання прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, режим надзвичайної ситуації вводять на 30 днів, карантинні заходи продовжили на такий самий термін. При цьому, у разі успішної протидії коронавірусу, терміни можуть бути переглянуті.

Також Шмигаль наголосив, що не варто плутати поняття “надзвичайна ситуація” та “надзвичайний стан”.

Крім цього, Кабмін посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні вірусу COVID-19. Так, згідно з ініційованою міністром охорони здоров’я Іллею Ємцем постановою, заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати:

  • обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку;
  • обов’язкову госпіталізацію таких осіб;
  • призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

Додамо, у Черкасах режим надзвичайної ситуації було введено 23 березня.

Актуальна інформація про стан захворюваності та перебіг карантину – у Telegram-каналі “Хроніка COVID-2019: Черкащина”https://t.me/covid_che.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.