Кабмін змінив правила проходження ВЛК і зняття з військового обліку

військовий з Черкас

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє не всім військовозобов’язаним проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) та змінює правила зняття з військового обліку. 

Про це пише “Бабель”.

ВЛК

Тепер громадян до 25 років, які пройшли базову загальновійськову підготовку чи базову військову службу, не направлятимуть на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

Призовників (чоловіків до 25 років) направлятимуть на ВЛК, тільки якщо їх візьмуть на військову службу з їхньої волі.

Процедура надання відстрочки від призову на військову службу у зв’язку з бронюванням для певних посадовців і держслужбовців не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

Відстрочка

Кабмін прибрав з умов відстрочки для доглядачів обов’язковий висновок лікарсько-консультативної комісії, якщо ця людина доглядає за одним зі своїх батьків з інвалідністю II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю II групи.

Комісія при ТЦК не розглядатиме питання відстрочки деяких посадовців. Йдеться про заброньованих керівників міністерств, їхніх заступників, керівників державних органів, нардепів, суддів Конституційного суду, членів Вищої ради правосуддя, омбудсмена, членів Рахункової палати, дипломатів тощо.

Явка до ТЦК не обов’язкова

Це стосується українців, яких зняли з військового обліку через виїзд за кордоном на понад три місяці. Вони можуть подати заяву про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу без необхідності особистої явки до ТЦК. Однак для цього є певні умови, серед них – існування закордонного паспорта.

Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у ТЦК не потрібна.

Із військового обліку не виключатимуть тих, хто виїхав з України на постійне місце проживання або на більше ніж три місяці. Раніше військово-облікові документи про таких громадян вилучали, тепер не будуть.

Нацполіція затримуватиме призовників, військовозобов’язаних та резервістів за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 (порушення правил військового обліку), 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) КУпАП. Тепер ТЦК зможе робити електронні звернення до Нацполіції.

Нагадаємо, близько 90 % поліцейських та рятувальників забронювали від мобілізації. Незабаром військовозобов’язаних можна буде бронювати у “Дії”. 

Додамо, в Україні з 18 травня 2024 року діють нові правила мобілізації. “18000” підготував матеріал про зміни в законі.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *