Карантин live. 18: спалах у Кам’янці, домашнє лікування українців та старт боротьби Франції

Перевершення вчорашніх кількісних прогнозів щодо недужих Кам’янки й благодійність із гаманця чиновників, остання здорова область України та блокпости Вінниці, усе більш невтішні прогнози для Британії й звернення мерів італійських міст “без купюр”.

Минула доба помножила кількість хворих в області на 15, змінила алгоритми роботи з новими українськими недужими на COVID-19 та підтримала невтішну тенденцію Америки й старої Європи.

Далі детальніше про 18-ий день карантину у фактах та цифрах.

Черкаси: блокпости Кам’янки й дезінфекція Черкас

За кількістю хворих на COVID-19 минулої доби Черкащина змістилася з 14 на 4 місце (із-поміж інших областей). Приріст – 43 пацієнти, загальна кількість – 46. Не змінилася статистична ситуація в Умані. Там лишається шість хворих, про яких ми писали раніше. Наймасштабніший спалах хвороби в Кам’янці. Там офіційно вранці діагностовано 23 недужих на коронавірус, із них – п’ять медиків. Увечері в ОДА повідомили ще про 5 інфікованих. Із цього ранку в місті діють блокпости, які проводять температурний скринінг. По обіді на офіційній сторінці міської ради додали: для контролю за санітарним станом в місті облаштували чотири КПП. 

В’їзд у місто – із вулиці Шевченка (із траси, біля АЗС WOG). Також – комісія запровадила комендантську годину: із 21-ої до 6 ранку. 


Станом на ранок у Черкасах зафіксовано 10 осіб із коронавірусом. Семеро – із обласного центру, троє з Городища, Кам’янки та Черкаського району. Серед хворих – одна дитина, їй 2 роки. Міський голова зазначив, що більшість із них – повернулися з-за кордону.

Загалом, 15 інфікованих нині в лікарнях, у 31 черкащанина легка форма захворювання – вони вдома. В області за три дні провели 157 ПЛР-тестувань. 

Уже цього ранку в Черкасах розпочали санітарну обробку доріг та громадських місць. Сьогодні з 16 години комунальники й представники приватної фірми мають обробити дезінфікуючими розчинами ледь не все місто. Техніку для роботи приватна фірма надала безкоштовно. Міський голова зазначив, що обробка може тривати добу. І закликав містян пересидіти цей час вдома.

У Черкасах можуть з’явитися блокпости. Про обмеження руху поки не йдеться, лише про температурний скринінг.

На Черкащині складено вже 96 протоколів за порушення правил карантину. Поза тим сьогодні голова Черкаської ОДА анонсував і покарання для тих магазинів, які не дотримуються норм дистанції для покупців

Черкаським медикам розробили механізм обсервації і змінили режим роботи. Лікарі працюватимуть 7 днів, не покидаючи лікарню. Опісля вони проходитимуть ПЛР-тестування і відбуватимуть на відновлення у санаторії “Мрія”. Харчуванням там їх забезпечуватиме міська рада. Додому вони не повертатимуться. 

На недільну службу до черкаської церкви, що на вулиці Алея Генерала Путейка, зійшлося пів сотні осіб. Віряни, хоч і перебували на вулиці, ігнорували поради МОЗ щодо дотримання безпечної дистанції. Наприкінці служби, повідомляють містяни в соцмережах, всі люди причастилися із однієї ложки.

Черкаські чиновники віддають свою березневу зарплату на потреби лікарень. Першим про це у своєму фейсбуці написав міський голова. Він виклав скрін переказу 50 тисяч гривень. Додав: це на потреби медправцівників інфекційної лікарні. Пізніше ініціативу підтримав його заступник Юрій Ботнар і директор освітнього департаменту Сергій Воронов.

Інші волонтери сили, яка також пов’язана з політикою, займаються довезенням медиків до роботи. Також – підвозять людей на діаліз. Закликають доєднатися до ініціативи та допомогти у вирішенні нагальних потреб. 

У Черкасах створили благодійний фонд “Черкаси проти коронавірусу-19”. Зазначено, що головне завдання фонду – збір коштів для закупівлі засобів захисту для медичних працівників і працівників “Швидкої допомоги”, медичного обладнання для лікарень міста, ліків, а також потреб тих, хто безпосередньо братиме участь у протидії епідемії коронавірусу. Обіцяють, що звітність про надходження та витрачання коштів фонду буде публічною та щоденною. Деталі та реквізити шукайте тут.

Україна: остання “здорова” область і молодість хвороби

В Україні на вечір зафіксовано вже 475 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Нині коронавірус не виявили тільки в Миколаївській області. Найбільше хворих на Київщині (127), у Чернівецькій (59) і Тернопільській (57) областях. Загалом в Україні одужало вже 6 пацієнтів, померло 10. 

Найбільше пацієнтів віком від 31 до 40 років. Вони становлять 22% від загальної кількості. Трохи менше – 21 і 20 відсотків – розділили вікові групи від 51 до 60 й від 41 до 50 років.

Від сьогодні Міністерство оновило алгоритми роботи з хворими на COVID-19. Пацієнтів із легкою формою захворювання лікуватимуть амбулаторно. Лікарі мають забезпечити постійний контроль стану пацієнта. Натомість домашнє лікування суворо заборонене, якщо пацієнт перебуває у групі ризику щодо розвитку ускладнень. 

Українці, які прибули з В’єтнаму, відмовлялися від обсервації й намагалися втекти з аеропорту. Про це повідомляє “24 канал”. Інцидент трапився годину тому в Борисполі. Пасажирам заблокували двері в аеропорту, але вони щосили намагалися їх відкрити і врешті їм це вдалося. На місце вже прибули працівники Нацполіції та Нацгвардії.

Вінниця скорочує кількість маршрутів, якими можна в’їхати до міста. На в’їздах у обласний центр працюють карантинні пости з полісменами, медиками, ДСНСниками й Нацгвардією. Водіїв попереджатимуть про карантинні заходи, робитимуть скринінг температури присутніх в авто та дезінфекцію ТЗ. В’їхати у місто можна буде з київського, немирівського та хмельницького напрямків.

У так званій “ЛНР” виявили перший випадок захворювання на коронавірус. Однак бойовики не повідомляють, як вони діагностують коронавірус. За цей період  лише в Донецьку заявляли про отримання швидких тестів для міської лабораторії особливо небезпечних інфекцій. 

У Києві через ситуацію з коронавірусом обмежили надання стоматологічних послуг. Рішення про невідкладність надання процедур в кожному конкретному випадку ухвалюватиме безпосередньо лікар-стоматолог. Міська влада закликає киян залишатися вдома та мінімізувати соціальні контакти. 


В Україні відбувся перший всеукраїнський онлайн-мітинг на захист української культури. Митці України виступили проти скорочення видатків  на цю галузь. У своєму зверненні спільнота зазначає, що Мінфін планує урізати фінансування всіх напрямів діяльності Мінікульту. Зокрема – фінансування хочуть позбавити Держкіно, Український культурний фонд, Інститут книги, туризм тощо. “Це означатиме повний крах української культури і знищення не тільки тих здобутків, які маємо нині, а й усіх майбутніх”.


Харківська ІТ-спільнота зібрала понад 3 млн грн. Гроші спрямували на медичне обладнання для боротьби з коронавірусом.

харківська ІТ

Світ: початок боротьби Франції та емоційне прохання італійських мерів

До цього ранку в світі зафіксували понад 680 тисяч офіційно підтверджених випадків коронавірусу (дані університету Джона Хопкінса). Більше 32 тисяч пацієнтів померли, понад 145 тисяч одужали.

Найбільше хвороба вражає США (вже 124 тисячі випадків), Італію (92 тисячі), Китай (82 тисячі), Іспанію (73 тисячі), Німеччину (58 тисяч випадків). Поза тим, найбільша кількість смертей зафіксована в Італії (10 тисяч), Іспанії (більше 6 тисяч) та Китаї (понад 3 тисячі).

світ COVID-19

Кількість померлих у Франції перевищила 2 300 пацієнтів. Прем’єр-Міністр країни заявив, що попри вражаючу цифру, боротьба тільки починається. У своєму твіттері додав: цю боротьбу з вірусом Франція виграє дисципліною й дотриманням інструкцій щодо самоізоляції. Також – дослідженнями й інноваціями. 


У Британії виставковий центр Лондона віддали під облаштування госпіталю. У країні стрімко росте кількість інфікованих. За 24 дні їхня кількість майже сягнула 20 тисяч. Очікується, що тимчасовий польовий шпиталь зможе вмістити до чотирьох тисяч пацієнтів.

Лондон шпиталь

Під час сьогоднішнього брифінгу владці Британії сказали, що навіть не можуть прогнозувати, коли в країні знімуть карантин. До вже звичних для світу правил карантину там внесли одну відмінну: із домівок також дозволяють виходити жертвам домашнього насилля. Але тільки для того, аби знайти прихисток і допомогу в притулку. 

Від завтра Росія тимчасово закриває свої кордони. Та діятимуть винятки. Зокрема – для жителів ОРДЛО, які отримали громадянство РФ. 

Кабмін Сербії продовжив комендантську годину й на вихідні. У суботу й неділю обмеження триватимуть із 15:00 до 5:00 прийдешнього дня. Загальна кількість хворих у країні – 659, померлих – 10. 

Мери італійських міст записали емоційне звернення до своїх жителів. Без добору лексики й не стримуючи емоцій, ті закликали італійців не порушувати карантин і сидіти вдома. 

Burberry приєднується до компаній, які вже допомагають боротися з коронавирусом. Бренд виготовлятиме халати й захисні маски для медиків, а також доставлятиме медичне обладнання. Крім того, Burberry є спонсором розроблення вакцини від коронавірусу, яку створює Оксфордський університет. Випробування препарату на людях почнуться у квітні.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *