Карантин live: подвійне одужання черкащанки, санавіація Буковини та обережність щодо Швеції

У Черкаській області за добу не фіксують жодного нового випадку COVID-19. Столиця готується до запуску наземного громадського транспорту. А Рівненщина навпаки відмовляється від послаблення карантинних заходів. Іспанія з найнижчими від початку карантину показниками смертності, а європейці мітингують за повернення карантину. 

Головні новинні й статистичні показники 71-го дня карантину в області, країні та світі – у черговій хроніці від команди “18000”. 

черкаси карантин коронавірус

Черкащина: область без нових хворих і подвійне одужання працівниці ДНЗ

Минулої доби на Черкащині не виявили нових хворих на коронавірус. 80 жителів області ще лікуються від COVID-19. 20 із них – у медичних закладах: 8 – у Черкаській обласній лікарні, 9 – у Черкаській міській інфекційній лікарні та 2 – в Уманській міській лікарні. Одна із захворілих вагітна й перебуває на лікуванні у Черкаському міському пологовому будинку “Центр матері та дитини”.

Загалом діагностовано 381 випадок одужало вже 285 осіб, померли 16 пацієнтів (4,2%).

В Умані двох осіб із коронавірусом лікують стаціонарно. Також госпіталізували трьох людей із підозрами й одну контактну особу. 

Ще десять людей перебувають під наглядом лікарів, медиків серед них немає.

Працівниця черкаського дитячого садка двічі перехворіла на коронавірус. Принаймні таку історію переповів журналістам директор освітнього департаменту міста. “Минулого тижня працівниця ще перебувала в лікарні. Вона вже двічі перехворіла на коронавірус. Перший раз вона одужала, але за деякий час захворіла знову”, – зазначив Сергій Воронов.

ПЛР-дослідження, які мають робити черкащани перед плановим лікуванням, повинні бути безкоштовними для пацієнтів. Про це в інтерв’ю “18000” повідомила начальниця профільного управління ОДА. За її словами, наказом Управління визначено, що під направлення пацієнта на планове лікування він має мати результат ПЛР-дослідження, якому не більше 2-3 днів. Також запроваджено тестування усіх пацієнтів, які перебувають на лікуванні у закладах. 

Із 25 травня у Кам’янському районі відновлює рух громадський транспорт. 

Україна: санітарна авіація Буковини і відмова від послаблень на Рівненщині

Добовий приріст нових інфікованих другий день поспіль зростає на сотню. Учора виявили 476 нових хворих. Найбільшу кількість підтверджених випадків за останню добу зареєстровано у Рівненській (70), Київській (55), Чернівецькій (46) областях, а також у столиці (65).

Кількість підтверджених випадків в Україні – 19 706. За весь час одужали вже 6 227 осіб, померли 579 пацієнтів із COVID-19. 

До київського аеропорту “Бориспіль” прибув літак, який доправив з Баку гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом. Вантаж загальною вагою 23 тонни. Він, зокрема, включає 100 тис. медичних масок, 5 тис. захисних комбінезонів, а також безконтактні термометри, дезінфектори та інше медичне обладнання, повідомляє пресслужба Офісу президента.

У Чернівецькій області на цілодобове чергування заступив санітарний вертоліт МВС, яким можна буде транспортувати інфекційних хворих як із віддалених районів до Чернівців, так і до інших міст. Гелікоптер Мі-8  може перевозити 4-6 хворих на відстань до 1200 кілометрів за один  рейс.

Буковина найбільше постраждала від коронавірусу. Там зафіксували вже 2 842 випадки COVID-19. Одужало вже 728 осіб, померли 118. Сьогодні медзаклади, де лікують хворих, відвідав міністр охорони здоров’я. 

На Рівненщині не буде пом’якшення карантинних заходів. Таке рішення тут ухвалили, оскільки за минулу добу в області виявили 66 нових випадків COVID-19. Це антирекорд для регіону.

Натомість у Києві з 23 травня повноцінно запрацює наземний транспорт, а з 25 травня відновить роботу метрополітен. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко. Уже з першого дня літа тут також планують відновити навчання у всіх закладах освіти.

За минулу добу три нових випадки захворювання на COVID-19 зареєстрували у військових. Серед них – працівник Збройних Сил із Черкаської області. Нині всі вони лікуються удома.

Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. За ним, тестування відбудуться у такі дати:

  • математика – 25 червня;
  • українська мова і література – 30 червня;
  • фізика – 2 липня;
  • іспанська, німецька, французька мови – 6 липня;
  • англійська мова – 7 липня;
  • історія України – 9 липня;
  • біологія – 13 липня;
  • географія – 15 липня;
  • хімія – 17 липня.

У львівській обласній лікарні до свята медики власноруч розмалювали свої засоби індивідуального захисту. “Навіть у складних умовах команда працює на позитиві і головне – з Україною в серці”, – зазначають на фейсбук-сторінці медичного закладу.

Світ: “відкочування”статистики й обережність щодо Швеції

За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса (США), ще до обіду в світі зафіксували понад 5 млн випадків коронавірусу. Однак ВООЗ інформує про значно менші цифри, після чого мережа, якою донині послуговувалися журналісти більшості видань світу, відкочує статистику назад.
Тож, за даними ВООЗ, учора зафіксували 106 тисяч нових інфікованих. Це найвищий показник за весь період. Організація повідомляє: доки багатші країни виходять із карантині, у бідніших – фіксують значні спалахи вірусу. 

Кількість підтверджених випадків – 4 893 186;

Одужало – 1 924 231;

Померло – 323 256. 

В Іспанії фіксують менше пів сотні смертей хворих на коронавірус за добу. Це найнижчий показник із 16 березня. Жителів країни довгий час лихоманило протестами за послаблення карантину. Коли певні обмеження зняли, на вулиці вийшли прихильники карантину, які просять його повернути. Такі мітинги вже фіксували не тільки в Іспанії, ще в Німеччині та Великобританії. 

Кількість підтверджених випадків – 233 тисячі;

Одужало – 150,4 тисячі;

Померло – 27,9 тисячі. 

Учора пляжі на півдні Великобританії були заповнені відпочивальниками. Це був найтепліший день від початку спалаху коронавірусу. Із 13 травня британцям дозволили робити необмежену кількість фізичних вправ на свіжому повітрі, засмагати та займатися спортом із співмешканцями. У країні досі низький показник одужань. 

Кількість підтверджених випадків – 252,2 тисячі;

Одужало – 1 116;

Померло – 36,1 тисячі. 

Після поновлення роботи ресторанів McDonald’s у Лондоні до них вилаштувалися, насправді, “кілометрові черги”. 

Сьогодні в Данії відкрилися музеї, зоопарки, кінотеатри й інші заклади культури. Раніше планували поновити роботу цих установ 8 червня. Але парламент вирішив пришвидшити процес. Відповідно до угоди, узгодженої в парламенті, датський кордон залишається тимчасово закритим. Але прийдешнього тижня перелік винятків, що дозволяють подорожувати до Данії, буде розширено. Усе – аби дозволити поїздки жителям усіх північних країн та Німеччини, які хочуть відвідати родичів і коханих. Також – невдовзі старшокласники почнуть повертатися до аудиторій.

Кількість підтверджених випадків – 11,4 тисячі;

Одужало – 9,8 тисячі;

Померло – 561. 

Головний державний епідеміолог Фінляндії стверджує, що для їхньої країни буде ризиком приймати туристів із Швеції. У звіті видання SVT Nyheter зазначено, що в Швеції зафіксовано більше випадків коронавірусу, ніж в усіх сусідніх країнах  Північної Європи разом. Нагадаємо, остання не впровадила суворих обмежень, поклавшись на так званий “народний карантин”. Пізніше владці перепросили в жителів за те, що не вберегли людей похилого віку. На той момент із 3 200 померлих пацієнтів із коронавірусом – 2 700 було більше 70 років. 

Кількість підтверджених випадків у Фінляндії – 6 493 (Швеція – 32 172);

Одужало – 4 800 (Швеція – 4 971);

Померло – 306 (Швеція – 3 871).

Мандрівникам, які прибудуть у Сербію, не потрібно буде робити тести чи перебувати в обсервації. Сьогодні в країні відкрили небо. Air Serbia стала однією з перших європейських авіакомпаній, яка відновила комерційні пасажирські рейси. “Сьогодні відбудеться сесія уряду, на якій ухвалять рішення за пропозицією антикоронавірусного кризового центру. І від завтра громадян Сербії та інших країн, що перетинають кордон, не доведеться перевіряти чи ізолювати. Ми покладаємось лише на особисту відповідальність людей”, – заявила міністрка будівництва, транспорту й інфраструктури. 

Кількість підтверджених випадків – 10,9 тисячі;

Одужало – 5,4 тисячі;

Померло – 237. 

Виробники літаків та авіакомпанії розпочинають термінову ініціативу, аби переконати знервованих мандрівників у тому, що повітря, яким вони дихають у авіасуднах – безпечне. Вважаючи, що саме це нині є критично важливим для відновлення індустрії подорожей під час та після пандемії (оскільки деякі країни заявляють, що в них вона вже закінчилася). 

.

Довгі черги на кордонах стали особливістю подорожей усередині ЄС під час пандемії. Румунські депутати Європарламенту заявляють, що це реальність подорожей з країн, які не є членами Шенгенської зони.

Gucci запустив кампанію на підтримку жінок #StandWithWomen. Вона підтримає жінок, які постраждали від насильства під час пандемії коронавірусу. Збільшення випадків домашнього насильства під час режиму самоізоляції підтверджують дані ВООЗ, ООН і Google. Зробити пожертву і дізнатися подробиці про програму можна на офіційному сайті.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Gucci (@gucci)

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *