Карантинний live: 20 інфікованих медиків Черкащини, переповнені церкви й протести у Брюсселі

Черкащина з понад сотнею інфікованих і засумувалими за теплом серцями, перші смерті у Києво-Печерській Лаврі й десятки вірян-порушників карантину в Чернівцях, різкий приріст хворих у Китаї та зізнання чиновника США про ігнорування попереджень президентом, яке збіглося зі смертю товариша Трампа, спричиненою коронавірусом. 

33-ій день карантину був повільним і спокійним для Черкащини, кримінальним для інтернет-панікерів України й протестно-вогняним для Бельгії. Усі подробиці – у щоденній хроніці від нашої команди “18000”.

Черкаси: 20 інфікованих медиків і карантинний пошук пухнастих друзів

Кількість зафіксованих випадків захворювання на коронавірус на Черкащині вже більше сотні. Минулої доби їх зафіксували три. Загальна кількість нині 102, із них два летальних (Умань, Черкаси) та 11 одужань. 

За останню добу в Кам’янському районі зафіксували ще двох хворих на COVID-19. Це жінки 28 та 78 років. Загалом нині в районі їх 42 (25 – із міста, решта – із району). Із появою перших інфікованих у районі ввели посилені обмежувальні заходи. Це дало змогу відстежити максимальну кількість контактних осіб інфікованих і перевірити їх.

У тамтешній райлікарні провели ремонт і переобладнали приміщення під прийом хворих із підозрою на коронавірус. Вартість робіт – 152 тисячі. Усе – коштом благодійників. 

На Черкащині вже 20 медиків заразилися коронавірусом. За словами заступника керманича області, за останній час значно покращили забезпечення засобами особистого захисту медпрацівників.

На Черкащині провели вже більше двох тисяч ПЛР-тестів. Про це сьогодні повідомив профільний заступник голови ОДА. “За кількістю ми вигідно відрізняємося від багатьох інших областей. Така кількість тестів зроблена, наприклад, у Вінницькій. Це дозволяє нам говорити про те, що ми активно працюємо над виявленням хворих”.

У Черкаській інфекційній лікарні нині вісім осіб із підозрою на COVID-19, із них троє дітей. 


У лікарнях області є 219 кисневих апаратів. Йдеться не тільки про апарати ШВЛ як такі, а про забезпечення можливості отримати оксигенотерапію: кисневі концентратори, апарати, що виробляють повітря, кисневі маски. 

На карантині черкащани стали частіше брати тварин із притулків. За словами керівниці благодійного фонду “Доброкіт”, обмежувальні заходи і дистанційна робота спонукають людей шукати нових друзів. Забирають не лише здорових, але й тварин із фізичними вадами.

Україна: 90 інфікованих у Лаврі та блокування інтернет-спільнот

Щодобова кількість нових пацієнтів із коронавірусом знов зросла. Вранці ЦГЗ прозвітував про 325 нових випадків захворювання, 85 із них – медики. Загальна кількість хворих уже перевищила три тисячі (3 102) і 530 – медичні працівники. У країні вже 93 летальні випадки й 97 одужань. 

україна динаміка коронавірус

За новим алгоритмом щодня робитимуть майже три тисячі тестів, раніше – із тисячу. 

На Миколаївщині, де лише в 31-ий день карантину зафіксували перших пацієнтів із COVID-19, минулої доби їх побільшало ще на три. 

У столиці кількість зафіксованих випадків майже сягнула пів тисячі (495), у Київській області зафіксовано 707 випадків. Із 79 випадків захворювання, зареєстрованих у Києві за минулу добу, 63 – у Києво-Печерській Лаврі. Там уже понад 90 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Сьогодні туди направили мобільні рентгени і бригаду медиків для забору зразків для ПЛР-тестування. Минулої доби життя двох монахів обірвалося в лікарні. Лавру закривають на карантин.

У Вербну неділю поліція склала адмінпротоколи на трьох священників за порушення карантину. Щодо 12 випадків ще вивчають ситуацію. У Чернівцях, де чи не найбільше хворих на коронавірус, неділя зібрала десятки вірян під та у церквах. 

церква чернівці коронавірус

За період карантину СБУ заблокувала вже дві тисячі інтернет-спільнот. У них поширювали фейки про коронавірус. “Кіберфахівці Служби постійно аналізують контент подібної тематики, який здебільшого поширюють із російського інформаційного простору. Він спрямований на створення штучної паніки або містить заклики до порушення умов карантину”, – зазначено в офіційному повідомленні. Також СБУ виявила понад пів сотні агітаторів, щодо восьми з яких вже відкрили кримінальні провадження. 

Міністр охорони здоров’я України провів брифінг за трибуною з надписом “Залишайтеся вдома навіть на Великдень”. Так керманич МОЗ напередодні свят закликав українців дотримуватися правил карантину, який діє у всьому світі. У багатьох країнах через пандемію коронавірусної інфекції традиційні богослужіння проходять без участі громадськості. 

Французький Червоний Хрест та український аукціонний дім “Дукат” оголосили благодійний онлайн-аукціон українського мистецтва. Кошти спрямують на програму Червоного Хреста в Україні щодо підтримки людей у складних соціальних ситуаціях, зокрема – спричинених пандемією коронавірусу. Аукціон триватиме до 24-го квітня. 

Світ: критика уряду Британії та протести в Брюсселі

Уже до цього вечора кількість виявлених випадків у світі майже сягнула 1,9 млн. За період пандемії одужало майже 442 тисячі осіб, померло 116 тисяч. За добу виявили 75 нових пацієнтів із коронавірусом, що майже на чотири тисячі менше, ніж у попередній день. І на 21 тисячу менше, ніж у п’ятницю. 

світ добова статистика

Десятка країн із найбільшою кількістю інфікованих тримає незмінні позиції. Як і раніше, коронавірус найактивніше поширюється в США. Там уже зафіксовано майже 560 тисяч випадків. Країна обрала тактику масового тестування – для локалізації вірусу. Нині вже перевірили майже три мільйони людей. Хвороба вже забрала життя 22 тисяч жителів Америки, 42 тисячі – одужали. 

Радник із громадської охорони здоров’я США Ентоні Фосі повідомив ЗМІ, що він і інші представники адміністрації Білого Дому рекомендували ввести соціальне дистанціювання для боротьби з коронавірусом ще в лютому. Але президент Трамп відкинув ці рекомендації майже на місяць. 

Напередодні коронавірус спричинив смерть товариша Трампа, відомого нью-йоркського забудовника та донора республіканців, Стенлі Чера.

У Китаї повідомляють про 108 нових випадків захворювання, зафіксованих протягом 24 годин. 98 із них називають імпортованими. Це найбільший приріст для країни за останній час. Тамтешні медики побоюються другої хвилі хвороби. У країні закривають деякі прикордонні міста й продовжують будувати лікарні для хворих на коронавірус. 

Іспанія, одна з найбільш уражених пандемією країн, почала послаблювати карантинні обмеження. Аби врятувати економіку. Від сьогодні фабрики, будівельні компанії та ще кілька галузей можуть виходити на роботу. Тільки за умови дотримання суворих норм безпеки. Для всіх інших досі діють обмеження на вихід з дому.

Через часткове зняття карантину іспанський уряд оголосив про плани роздавати маски на станціях метро та вокзалів, пише “Aljazeera”.

Ситуація в Іспанії:   

– кількість зафіксованих випадків коронавірусу – 169,5 тисяч;

– кількість смертей – 17,5 тисяч;

– кількість одужань – 64,7 тисяч.

Раніше рішення про часткове послаблення карантину для закладів торгівлі і будівельних фірм ухвалила Італія. 

В Італії та Франції, які разом з Іспанією повідомляють про зменшення щоденної кількості смертей, пов’язаних з COVID-19, минулої доби зафіксували 431 та 315 відповідно. Це найнижчий показник в останні тижні. Напередодні такі спади вже фіксували, за ними знову йшло зростання. Картина щодо смертності в цих країнах нині дуже плинна. 

Авіаносець ВМС Франції, на борту якого виявили 50 хворих на коронавірус, зупинився в порту Тулон. Зараз евакуюють всіх 1 900 членів екіпажу. Вони пройдуть обов’язкову двотижневу ізоляцію. 

Брюссель охоплюють масові протести. Наприкінці минулого тижня поліція намагалася затримати за порушення карантину підлітка на скутері. Той спробував втекти й на смерть розбився в аварії. Жителі столиці звинувачують у смерті хлопця правоохоронців. Вони виходять на протести, жбурляють у поліцію каміння й палять автомобілі. Уже затримали з пів сотні учасників акції.

Критика уряду щодо недостатньої кількості ЗІЗ у лікарнях Британії, про що ми писали раніше, вилилася у петицію. У ній закликають позбавити депутатів додаткових виплат у 10 тисяч фунтів на роботу з дому. Автор звернення пропонує закупити за ці кошти засоби захисту для медиків. Петицію підписало вже понад 170 тисяч осіб, повідомляє “Українська правда”.

Шрі-Ланка зробила кремацію обов’язковою для жертв коронавірусу. Це спричинило протести й критику влади мусульманським населенням країни. Люди стверджують, що це правило суперечить ісламській традиції. Додамо, мусульманське населення складає 10% від 21 млн країни. Основна політична партія країни, яка представляє мусульман, звинуватила уряд у “моторошному зневажанні” до релігійних ритуалів та побажань родин.

Відомий італійський тенор Андреа Бочеллі дав концерт у порожньому міланському соборі Дуомо. Бочеллі виступав у супроводі органу. Виконання транслювали наживо. Уже в перші хвилини відео переглядати понад три мільйони користувачів, за добу назбиралося понад 27 млн глядачів. 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *