Кримінальна відповідальність починатиметься з неявки на ВЛК, – черкаський юрист

Молоток суд

На розгляді Верховної Ради законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за неявку на військово-лікарську комісію. Наразі він є незатвердженим.

Про це в ефірі “18000” розповів керівник адвокатського об’єднання Андрій Вовк.

За його словами, у майбутньому можуть бути внесені зміни до Кримінального кодексу, які передбачатимуть відповідальність за ухилення від проходження ВЛК.

 – Кримінальна відповідальність буде починатися з моменту, коли людина ухиляється проходити ВЛК. На сьогодні є практика: більшість осіб, які отримують повістки – не з’являються. Невеликі штрафи їх не лякають, вони їх сплачують. Навіть, якщо вони отримали направлення на ВЛК і не прийшли.

Ця ситуація має масовий характер. Тому законодавець вирішив посилити відповідальність. Особу поліція може примусово доставити до ТЦК. Там йому дають направлення на ВЛК. Якщо законопроєкт ухвалять – це вже буде кримінальна відповідальність.

На сьогодні є практика Верховного Суду, що це (ухилянство – ред.) один з найбільш небезпечних злочинів під час воєнного стану. Практика така, що середній термін покарання – три роки тюрми за ухилення від мобілізації, – розповів Андрій Вовк.

Як розповів юрист, держава зараз дає час особі уточнити дані або через ТЦК, або через електронний кабінет, або через ЦНАП. Коли час на це сплине, планують посилити відповідальність.

Які зміни містить новий закон про мобілізацію, дивіться у повному випуску програми “Що далі?”:

Читайте також: Черкаський юрист пояснив, хто й у кого зможе вилучати транспорт.

Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!

коментарі
3 Коментарі
  1. Товариші Конституцію зовсім не читали

  2. В Конституції багато чого для народа написано.Безкоштовна медицина та освіта.Надра і земля теж народна,а не купки олігархів.

  3. А не пробували під час воєнного стану скоротити депутатів, хоча би на 100душ менше.?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *