У Черкаській області за шість місяців цього року зареєстрували 48 випадків кашлюку.
Про це повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Найбільшу захворюваність фіксували у дітей:
- 10-14 років – 16 випадків;
- до року – 9 випадків.
Із 48 хворих щеплення не мали 50 %, більшість інших були вакциновані з порушенням Календаря щеплень. Найбільша кількість випадків кашлюка – серед жителів Черкаського району.
Водночас за п’ять місяців цього року в Україні зафіксували 3 805 випадків захворювання, хоча минулого року в цей же час було 123 випадки. Цьогорічні показники на 30,9 разів більші, ніж у 2023 році.
Додамо, кашлюк – гостра повітряно-крапельна бактеріальна інфекційна хвороба. Вона починається через 3-14 днів після інфікування. Через 5-8 днів з’являється спазматичний кашель до почервоніння обличчя, сльозотечі, з характерним свистом. Напади кашлю частіше відбуваються вночі та можуть супроводжуватись гарячкою, нежитем, іншими ознаками ГРВІ.
Кашлюк особливо небезпечний для немовлят, у яких він може викликати тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят є високий ризик ускладнень. Одужання починається через 4-8 тижнів, а іноді кашель може тривати від двох до шести місяців.
Щоб захиститися, радять вакцинуватися. Діти мають отримати чотири щеплення – у 2, 4, 6 і 18 місяців.
Також читайте: На 30 % більше, ніж минулоріч: у черкащан підтверджують гострі кишкові інфекції.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”