Майже кілограм: черкащанин знайшов гриб-гігант

Гриб рекордної ваги знайшов житель Черкас Олександр Боровський в нечаївському лісі.

Про це розповідають Вечірні Черкаси.

За словами чоловіка, збирає гриби разом зі своєю дружиною ще з 2005 року. Нечаївський ліс часто відвідують, адже поблизу в селі живуть батьки.

– Минулої неділі, 22 листопада, знову заїхали в нечаївський ліс, і проходили місцями, де перед нами вже людей пройшло скільки цим місцем. Піднялися на пагорб і дружина знайшла перший білий, невеличкий, грамів 300. А я в кілька метрах від неї, під сосною запримітив цього красеня. Причому його шляпка ледь-ледь пробилась із-під хвої. А як почав відгрібать, таку ніжку товстенну вирив, – розповідає Олександр.

Гриб заважив 842 грами. Найбільший, який знаходило подружжя був пів кілограма.

Як пояснив чоловік, він із дружиною люблять освоювати нові грибні місяця. Орієнтуються за картою Google maps. Цього року він почав зберігати у смартфон грибні орієнтири.

– Цього року в нас вийшло турне по Черкаській області. Їздили і на Смілянщину, і на Чигиринщину, і по Канівських лісах пройшлися. Грибів – повно. П’ять відер осінніх опеньок назбирали за дві години на Смілянщині минулими вихідними. На Канівщині маслюків відра три взяли, – говорить Олександр.

Як зауважує керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, грибники часто не дотримуються правил, тому рекорди не вдається фіксувати.

– Часто рекорди лісових грибів ми не реєструємо по тій простій причині, що люди на радощах устигають їх з’їсти раніше, ніж провести необхідні зважування й заміри, як це передбачено правилами, які отримує кожен рекордсмен. Рекорд ми можемо зареєструвати дистанційно, – додає Лана Вєтрова.

Процедура зважування, заміру шляпки і об’єму має бути зафіксована безперервною зйомкою, а ваги мають бути сертифіковані і експерти Книги рекордів України мають бачити, що вони відкалібровані.

Проте рекордсменами в Україні вважаються такі гриби:

  • Білий гриб – 3,120 г. Був знайдений у 2017 році у Малинівщині Житомирської області.
  • Найбільшим донедавна офіційно був визнаний білий гриб, якого знайшли в 2013 році в Івано-Франківської області. Він заважив 3,100 г.
  • У серпні 2000 року білий гриб вагою 2,850 г знайшли в Смідинському лісі на Волині. Рекордсмен не поміщався у відро, адже його шапка мала окружність 94 см, а ніжка – майже 40 см.
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.