Зоозахисниця Анастасія Задерновська заявила, що вона завершує проєкт стерилізацій тварин. Міський голова Сміли Сергій Ананко розповів, що коштів для будівництва перетримки за запитом волонтерів немає. Тому наступного року замовлятимуть комплексну послугу.
Про це міський голова Сміли розповів у коментарі “18000”.
– На наступний рік оголосимо торги із закупівлі комплексної послуги зі стерилізації бродячих тварин у ветклініках. Робили це і раніше, але цьогоріч співпрацювали із громадською організацією “Хвіст”: з бюджету перераховували кошти їм, а вони ветклінікам, – каже Сергій Ананко. – Рішення про майбутні торги оголосили 23 грудня під час громадських слухань. Мабуть, це вплинуло на те, що волонтери вирішили завершити проєкт.
За словами зоозахисниці Анастасії Задерновської, останні роки тварин стерилізували за допомогою міжнародної благодійної підтримки, а з весни 2024 року притулок “Хвіст” самостійно сплачував за ветпослуги. Рішення завершити свій проєкт дівчина ухвалила під час депутатських слухань, де “зазнала цькування та газлайтингу”.
Зі свого боку Сергій Ананко розповів, що у 2021-му році після звернення ГО “Хвіст” та “Чотири лапи” місто виділило 20 соток землі для перетримки тварин в одному із мікрорайонів.
– Повномасштабне вторгнення перекреслило плани і волонтерів, і міста. Пізніше, у 2023 році, для ГО “Хвіст” виділили приміщення там, де хотіли вони, попри те, що воно дійсно було у жахливому стані. Під це приміщення виділили земельну ділянку площею 70 соток, скільки бажали волонтери. Тому за нього така велика орендна плата, – розповів Сергій Ананко.
Протягом 2024 року з міського бюджету Сміли на стерилізацію безпритульних тварин спрямували 400 тисяч гривень. За домовленістю, ветклініки надавали послугу за собівартістю операцій. Однак, як зазначила Анастасія Задерновська, цих коштів вистачило лише на стерилізацію 400 собак. Її ж громадська організація за останні роки стерилізувала близько 4000 кішок і собак міста та району.
Нині зоозахисники порушили питання необхідності введення до комунального підприємства “Комунальник” кількох посад для відлову і догляду тварин. За словами зооволонтерки, її ідею майже впродовж чотирьох років не підтримували.
– Створити посади – не складно, але це створює й інші витрати: люди не зможуть голими руками відловлювати бездомних тварин, потрібен інвентар, автомобіль тощо. Після стерилізації собака має 10-20 днів бути на перетримці, відповідно, його потрібно годувати і утримувати. В умовах повномасштабного вторгнення ми не можемо побудувати умови для перетримки бродячих тварин, виділити на це мільйони і утримувати штатних працівників, – зазначив мер Сміли.
За попередніми підрахунками, для того, щоб побудувати перетримку для тварин у Смілі потрібно орієнтовно п’ять мільйонів гривень. До суми врахували, зокрема виготовлення проєктно-кошторисної документації, проведення водопостачання і водовідведення.
– На сьогодні у міському бюджеті таких коштів немає. В Україні є спеціальні організації, які займаються відловом, стерилізацією і перетримкою безпритульних тварин. Тому ми ухвалили рішення замовити таку послугу у 2025 році, – додав Сергій Ананко.
Про притулок “Хвіст”
“18000” відвідував притулок “Хвіст” у Смілі, яким займається переселенка з Маріуполя Анастасія Задерновська. Він був розміщений у старій будівлі колишнього моргу. На той час у притулку надавали допомогу близько 60 котам і ще кільком собакам.
Читайте історію зоозахисниці, про те, як функціював притулок у матеріалі – Хто живе у притулку “Хвіст”: як зоозахисниця з Маріуполя рятує тварин у Смілі.
Також читайте: Відмова від домашніх тварин: чому улюбленці стають безпритульними та як цього уникнути.
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.