Зоомагазин Леопольд

“Це компетенція міністерства”: чиновник прокоментував закриття черкаського ліцею

Валерій Данилевський - начальник управління освіти

У Черкасах шукають можливість для розміщення одного з релокованих освітніх закладів. Міністерство освіти розглядає для цього приміщення Черкаського професійного ліцею. 

Про це під час брифінгу розповів керівник управління освіти та науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, пише “18000”.

– У Черкаси евакуювали однин із навчальних закладів, які готує кадри для захисту України. Оскільки там значна кількість студентів, їм потрібне приміщення. Зважаючи на це, Міністерство внутрішніх справ звернулося до Міністерства освіти із проханням виділити додаткові приміщення для забезпечення освітнього процесу. Ухвалення рішення про перепрофілювання, об’єднання (Черкаського професійного ліцею – ред.) ухвалює тільки міністерство, оскільки це державна форма власності, – наголосив керівник обласного управління освіти.

За словами Данилевського, під час наради Міністерства освіти з представниками ОВА, міста, навчальних закладів вивчали питання надання приміщень Черкаського професійного ліцею переміщеному закладу.

– Міністерство вивчає питання, чи є така можливість, чи будуть забезпечені потреби дітей, чи буде збережено право працівників на працю. Наразі жодного рішення міністерство не ухвалювало. Коли буде рішення, ми як виконавчий орган влади маємо забезпечити його виконання, – зазначив Валерій Данилевський.

У МОН можуть ухвалювати рішення від місяця до півроку. Але процес може затягнутися й до року, якщо виникнуть правові питання.

Черкаський професійний ліцей

Позиція управління щодо студентів, які здобувають освіту в ліцеї, така, що вони мають завершити навчання за своєю спеціальність.

– Водночас в області та місті Черкаси є заклади, які здатні забезпечити навчання. Але звертаю увагу, що це компетенція тільки міністерства. Вони визначать, що важливіше для держави, – додав керівник управління освіти.

У випадку об’єднання чи перепрофілювання закладу, викладачів ліцею обіцяють працевлаштувати.

– Загальноосвітні дисципліни вони можуть викладати в будь-якому закладі. А майстрів виробничого навчання нині бракує, зокрема в Черкасах, тому, думаю, що в більшості їх працевлаштують. Можливо, частина обслуговуючого персоналу та незначна частина колективу може мати проблеми з працевлаштуванням. Але я мав розмову з міським департаментом, вони готові зробити все можливе, щоб люди отримали роботу, – пояснив Валерій Данилевський.

ліцей

Як писав “18000“, напередодні, 4 квітня, батьки студентів і викладачі влаштували акцію у професійному ліцеї. Вони вимагали не закривати заклад.

– 1 квітня відбулася нарада за участі МОН і освітян Черкащини. Вони вирішили закрити заклад і передати приміщення пожежному інституту, що поряд. Почувши онлайн цю заяву, ми піднялися на захист ліцею, – зазначила під час акції заступниця директора Людмила Андрєєва.

За її словами, в заклад прийшли навчатися 470 осіб, тут викладає сотня освітян.

– Маємо кваліфікований колектив, який вміє і знає, як навчати студентів. У нас є люди, які працюють з відкриття, всі 44 роки. Ми маємо велику кількість соціальних партнерів, роботодавців. Ми хочемо працювати і навчати дітей, – додала заступниця директора Людмила Андрєєва.

Також читайте: “Дуже важко, коли починаєш на голому місці з нуля”: як луганчани релокували машинобудівний завод на Черкащину. 

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *