Зоомагазин Леопольд

МОЗ закупило 15 лінійних прискорювачів. Черкащина також претендує на обладнання

Лінійний прискорювач

Агенція “Медичні закупівлі України” на замовлення Міністерства здоров’я придбала за державні кошти 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів Elekta Harmony. Серед областей, які претендують на обладнання, – Черкащина.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко у фейсбуці.

“Закупівля відбулась з рекордною економією у 482 млн грн, а це 47 %. Загальна вартість придбаного обладнання – 541 млн грн (тобто близько 36 млн грн за одиницю). При цьому очікувана вартість складала понад 1 млрд (тобто близько 67 млн грн за один лінійний прискорювач)”, – написав очільник міністерства.

Ляшко зазначив, що лінійні прискорювачі будуть розподілені в онкоцентри Сумської, Рівненської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Херсонської, Волинської, Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської та Харківської областей і до Національний інститут раку.

Як писав “18000“, Черкаський онкологічний диспансер планує завершити будівництво бункерів для лінійних прискорювачів вже цієї осені. За словами директора онкодиспансеру Віктора Парамонова, один прискорювач мав надійти від держави, ще один планували взяти в лізинг.

Додамо, лінійні прискорювачі – це інноваційне обладнання, що використовують для лікування онкологічних захворювань. Системи дозволяють за допомогою рентгенівського або гамма-випромінювання впливати безпосередньо на ракові клітини або пухлини у внутрішніх органах пацієнта, знищуючи або зупиняючи їхній ріст, при цьому намагаючись мінімізувати пошкодження здорових тканин. Лікування важких стадій онкології може відбуватися без хірургічного втручання та з більшою ефективністю.

Також читайте: У МОЗ пояснили, які зміни чекають на військовозобов’язаних жінок із 1 жовтня.

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Було б прекрасно, якби лінійний прискорювач появився в Черкасах!
    У 2015 році я мала операцію на голові на такому обладнанні в Київському Інституті імені Ромоданова. Задоволена результатом.
    Ще раз просила б нашу владу звернути увагу на те, що дуже потрібно придбати лікарні швидкої допомоги 3, апарат МРТ.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *