У Черкаській області зареєстрували шість випадків гарячки Західного Нілу.
Про це під час брифінгу в Черкаській ОВА розповіла заступниця генерального директора ДУ “Черкаський ОЦКПХ МОЗ України” Наталія Видра, передає кореспондентка “18000”.
За її словами, з усіх випадків гарячки два смертельні. Йдеться про чоловіка з Маньківки та жінку з села Веселий Хутір, що на Золотоніщині. Інші хворі або перебувають на лікуванні, або виписані.
– Перший випадок був у серпні у чоловіка з Уманщини. Пацієнт помер у київській лікарні. Вірус гарячки Західного Нілу виявили під час встановлення причин смерті, зафіксували антитіла. Тоді було встановлено перший діагноз гарячки в жителя Черкаської області, – розповіла Наталія Видра.
За її словами, по кожному випадку гарячки в області проводили епідеміологічне розслідування. Потім відбувалися засідання ТЕБ і НС у громадах, де фіксували вірус. Крім того, громадам радили вживати заходів: обкошувати рослинність навколо водойм, знищувати комарів.
– Близько 80 % людей зазвичай не хворіють або переносять хворобу у легкій формі. Вразливі до вірусу: люди похилого віку, лісівники, працівники підприємств, які займаються птахами та тваринами, рибалки, люди, в яких не сформований чи знижений імунітет, – зазначила Наталія Видра. – Якщо людина перехворіла, в неї формується імунітет до цього вірусу.
Гарячка Західного Нілу в Черкаській області
У Черкаській області раніше офіційно повідомляли про низку випадків гарячки Західного Нілу:
- у 71-річного чоловіка із Руської Поляни, що в Черкаському районі;
- у жителів Смілянщини: 60-річного чоловіка, який проживає в місті Сміла, та 48-річної жінки, яка проживає в селі Залевки Степанківської громади;
- у 65-річного чоловіка з селища Маньківка, Уманського району;
- летальний випадок у Золотоніському районі.
Читайте також: Хвороба Західного Нілу: головний санітарний лікар Черкащини про переносника, симптоми та профілактику.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.