Хвороба Західного Нілу: головний санітарний лікар Черкащини про переносника, симптоми та профілактику

Комар

У Черкаській області вперше зареєстрували випадок захворювання на гарячку Західного Нілу. Тоді уманчанина не врятували. Головний санітарний лікар Володимир Папач розповів, хто є переносником хвороби та як уберегтися від неї. 

Про це повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Звідки походить гарячка Західного Нілу

Уперше екзотичну хворобу для Черкащини хворобу зафіксували у 1937 році в Уганді, регіоні Західного Нілу, Африка. Хвороба належить до комариних лихоманок і містить вірус Flavivirus. 

У 2000 році спалах вірусу фіксували у США, а в 2024 хвороба дісталася України. Це пов’язують зі зміною клімату. 

Хто є переносником хвороби Західного Нілу

Головним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, які у крові мають високі концентрації вірусу, а він циркулює в них до двох тижнів. Також резервуаром можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани, проте концентрація вірусу в них значно менша і зберігається він нетривало.

Переносники захворювання – численні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю інфікованих птахів. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров’ю тварин. Інфікована людина не заразна. Дуже незначна частка випадків захворюваності людей відбувається при трансплантації органів, переливанні препаратів крові, грудному вигодовуванні, від матері до дитини.

Симптоми хвороби

У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20 % хворих розвивається грипоподібне захворювання. Може бути різке підвищення температури, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкість, нудота і діарея.

Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи – менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку.

Профілактика гарячки Західного Нілу

Щоб уберегтися від гарячки Західного Нілу, в ендемічних регіонах проводять комплексні заходи, спрямовані на зниження чисельності комарів.

Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти. Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена.

Випадки захворювання на Західний Ніл на Черкащині

Як писав “18000” раніше, на гарячку Західного Нілу захворів чоловік 65-ти років в селищі Маньківка, Уманського району.  Захворювання діагностували в медзакладі Києва, де хворий перебував на стаціонарному лікуванні. Його врятувати не вдалося.

За словами Володимира Папача, за вісім місяців 2024 року в Україні зафіксували 50 випадків гарячки Західного Нілу.

Читайте також: У дев’ятьох черкащан підтвердили ботулізм із початку року. 

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *