На Черкащині можуть закрити понад 60 шкіл

учні в школі

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про припинення надання субвенцій з 1 вересня 2025 року школам, у яких навчаються менше ніж 45 учнів, а з 2026 – 60. У Черкаській області таких навчальних закладів – 67. 

Про це пише Суспільне.

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, утримувати ці школи будуть територіальні громади з 1 вересня 2025 року. Вони самі вирішать чи самотужки фінансувати далі, чи реорганізувати. Школи, де навчаються менше ніж 45 осіб, називають “малокомплектними”.

“Діти не мають можливості застосовувати групові методи дослідження. Їм складно сформувати ті ж самі соціально-емоційні навички, які допомагають якісному навчанню. З іншого боку такі “малокомплектні” школи мають проблеми з кадровим забезпеченням — це теж є факт, бо в маленьких закладах освіти вчителю-предметнику важко набрати години. Виходить, що він змушений викладати кілька дисциплін”, – про це в коментарі Суспільному розповіла начальниця управління державної служби якості освіти Черкащини Оксана Компанієць.

За її словами, діти в сільських школах, мають гірші результати НМТ, аніж в міських.

Як зазначив начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський, найбільше “малокомплектних” шкіл у Золотоніському районі – близько 30 %. Найменше у Черкаському – сім.

Нагадаємо, що на Черкащині реєстрація електронного кабінету вступника розпочнеться у липні

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *