На Черкащині перевіряли дотримання прав громадян у земельній та житловій сферах

До Черкаської, Смілянської міських ради та Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області здійснено моніторингові візити  щодо дотримання конституційних прав громадян у земельній та житловій сферах.

Усе в межах виконання плану заходів з реалізації Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2019 рік.

У Смілянській міській раді  виконавчий комітет за власні кошти сприяє громадянам у виготовленні документації необхідної для виділення земельної ділянки у власність.

Разом із тим зафіксовано неправовмірну відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Мотивував виконком це тим, що громадянин протягом тривалого часу проживає на території іншої держави. Надання такої відмови є порушенням статті 24 КУ, якою визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом, та вимог частини сьомої статті 118 ЗКУ, яка не передбачає такої відмови.

Виконавчим комітетом Смілянської міської ради не оприлюднюються списки громадян, взятих на квартирний облік, та окремі списки осіб, які користуються правом у порядку загальної черги, першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, що є порушенням права громадян на інформацію.

У Черкаській міській раді моніторинг земельних прав виявив, що в порушення вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування» міською радою питання відведення земельних ділянок не розглядалися з березня 2018 року.

Моніторинг земельних прав у Головному управлінні Держгеокадастру виявив, що мають місце випадки безпідставних відмов у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки. Підставою відмов є те, що громадянину вже надано такий дозвіл на іншу земельну ділянку, що є порушенням законодавства.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *