На Черкащині розпочали збір гречки

На Черкащині розпочали урожай гречки

Фото: Суспільне

Цього року на Черкащині посіяли на тисячу гектарів більше гречки, ніж торік. Уже зібрали врожай на площі вісім гектарів. 

Про це пише Суспільне.

В одному з фермерських господарств Черкащини готуються до збору гречки. За декілька днів розпочнуть жнивну кампанію тієї, що садили на початку червня. За словами голови фермерського господарства Віктора Гарагая, вони вже мають зерно, яке можна пускати на перероблення.

Частину гречки, яку посадили в липні, збирати почнуть із середини вересня. Загалом 2022 року посадили 43 гектари. Врожайність залежить від погодних умов.

– Все залежить від того, як летітимуть бджоли. Чим більше бджіл прилетить, тим більше вони запилять і буде краща гречка. І щоб були сприятливі умови: дощі, волога, тумани – оце вона любить. Я думаю, десь за дві тони з гектара перевалимо. Якщо дасть три, то це взагалі буде супер, – пояснив Віктор Гарагай.

Якість Черкаської гречки

Фото: Суспільне

Робили ставку на продовольчі культури через війну. Тому продавати гречку планують на українському ринку.

–  2021 року наше підприємство не сіяло гречку, ми сіяли її давно. Цього року ми виходили через війну із продовольчої безпеки. І скільки ж нам можна їсти гречку імпортну? Ми не знаємо, звідки її завозять. Ми не гонимося за такими великими прибутками, бо головне результат, – прокоментував Віктор Гарагай.

Фермер оглядає гречку

Фото: Суспільне

Начальниця відділу організації виробництва Валентина Сокирко розповіла, що черкащина однією з перших в Україні почала збирати цю культуру.

– Вже зібрали вісім відсотків цієї культури. І середня урожайність поки що – 11 центнерів із гектара. Нині ми збільшуємо потужності та плануємо зібрати вже 2022 року понад три тисячі тонн, – розповіла Валентина Сокирко.

Додамо, найбільше засадили гречки в Золотоніському та Уманському районах.

Також читайте: Напередодні сезону збору врожаю редакція “18000” вирішила дослідити, яку шкоду спричиняє паління трави та сухостою.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *