
На Черкащині судитимуть осіб, які вважали, що СРСР досі існує
На Черкащині судитимуть п’ять осіб, які розповсюджували матеріали із закликами до захоплення державної влади та відновлення УРСР.
Про це повідомила в Черкаській обласній прокуратурі.
За інформацією слідства, протягом 2024–2025 років вони виготовляли текстові матеріали з публічними закликами до повалення конституційного ладу та відновлення УРСР.
У прокуратурі вказали, що обвинувачені в телеграмі та фейсбуці поширювали листівки під назвою «Звернення до представників військових професій та до співробітників силових структур». У записах, за версією слідства, обвинувачені писали, що в 1991 році відбувся «збройний державний переворот» і насправді «СРСР досі існує», а при владі «кримінальні структури».
Чоловіків судитимуть за ч. ч. 2, 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу) та ч. ч. 1, 2, 3 ст. 436–2 (виправдовування агресії рф) ККУ.
Нагадаємо, що на Черкащині судили чоловіка, який у фейсбуці поширював відео із закликом повалити конституційний лад і захопити владу. Зокрема, він звертався до посольств Європи та США.
Читайте на сайті 18000: «Новини Черкаси» — що відбувається в місті та області. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм‐канал 18000 | «Шо там у Черкасах?»


