На Черкащині волонтери безоплатно стерилізують безпритульних тварин

Волонтери продовжують безоплатно щеплювати від сказу та стерилізувати безпритульних тварин на Черкащині. Уже кілька років таку ініціативу в нашій області реалізує товариство «Чотири лапи Україна» Організація є складовою фонду «FOUR PAWS International», що діє по всьому світу та має штаб-квартиру у Відні.

Як стерилізують котів та собак на Черкащині та чи наближається Україна до європейських принципів поводження із тваринами – «18000» запитав у директорки ТОВ «Чотири лапи Україна» Олександри Лісчишиної.

Півтори тисячі стерилізованих тварин

На Черкащині організація «Чотири лапи Україна» працює із 2016 року. За всі ці роки волонтери вакцинували проти сказу, простерилізували та ідентифікували понад півтори тисячі тварин. За оцінками Олександри Лісчишиної, завдяки цьому вдалося упередити появу на вулицях у середньому 10 тисяч нових безпритульних тварин. Організація працювала у таких містах як Канів, Золотоноша, Умань, Монастирище, Христинівка, Жашків, Тальне, Чигирин, Сміла та у селищі Катеринопіль.

– Минулого року ми працювали підряд у семи містах Черкащини, встановивши рекорд на найдовшу роботу, проведену за рік у одному регіоні, – зазначає пані Олександра.

Цьогоріч «Чотири лапи Україна» уже побували в Умані, Христинівці, Монастирищі, Каневі. Із 28 серпня триває робота у Жашкові, а 5 вересня волонтери планують візит до  Сміли. Загалом цьогоріч на Черкащині організація уже встигла стерилізувати та вакцинувати проти сказу 496 тварин. 

Паралельно із Черкаською областю організація нині проводить роботу і в Житомирі. Протягом кількох наступних тижнів волонтери планують тут стерилізувати 200 тварин.

Як фонд працює з регіонами?

За словами Олександри Лісчишиної, фонд надає безоплатну допомогу зі стерилізації, вакцинації проти сказу та ідентифікації (кліпса у вушко) безпритульних тварин тим муніципалітетам, що, відмовившись від політики вбивства тварин, роблять самостійні кроки для вирішення питання і готові підтримати розпочату волонтерами роботу.

– Ми свідомі того, що у воєнний час у місцевих бюджетів немає можливостей підтримувати програми регулювання чисельності безпритульних тварин (а такі програми повинні бути у кожному місті). Ми готові допомагати, бо якщо «відпустити» це питання, місто отримає набагато більші проблеми, ніж планомірно утримувати це питання під контролем, – переконана Лісчишина.

Аби дізнатися ситуацію на містах, організація співпрацює із місцевими волонтерами. Саме від них вони найчастіше дізнаються інформацію про кількість безпритульних тварин та місця їхнього перебування. Із ними фонд розробляє план відлову тварин по місту. За цим планом авто для відлову щоранку виїжджає у місто і доставляє тварин до мобільної клініки, де їх оглядає ветеринарний лікар. Тут вони проходять стерилізацію, вакцинацію та ідентифікацію. До та після операції тварини перебувають під ветеринарним наглядом. Через добу після операції їхній стан перевіряє ветлікар – після чого їх доставляють  на місце відлову або ж тварин самостійно забирають опікуни.

Мобільна клініка в Умані

– До речі, п’ятниці у нас – це «день волонтера», коли опікун безпритульних тварин або власник тварин, підібраних із вулиці, чи власник, що не має  фінансової можливості, може доставити тварин до нашої мобільної клініки для безоплатної стерилізації та вакцинації.  Сьогодні  ми почали застосовувати і чипування, щоб упередити для власника ризик загубити тварину, – зазначає Лісчишина. – Цьогоріч в Умані ми реалізували пілотний для України проєкт із безоплатної вакцинації проти сказу та чипування тварин, у яких є власники – що дуже важливо, зважаючи на проблему загублених із початком війни власницьких тварин. Цією акцією скористалися 62 власники домашніх тварин.

Як із тваринами поводяться у Європі?

Олександра Лісчишина переконана, що Україні слід переймати європейський досвід у питаннях поводження із тваринами.

– Тут на дуже високому рівні відповідальне ставлення до  тварин, культура поводження із тваринами – всі вони мають ідентифікаційні номери, під час прогулянки кожна тварина на повідку та, залежно від породи – можливо, у наморднику, – зазначає пані Олександра.

Якщо у Європі ви захочете взяти тварину із притулку – доведеться пройти суворий відбір.

– Показовий випадок із нашими співвітчизницями, що захотіли взяти із притулку у Відні ротвейлера. Їм повідомили, що одразу забрати тварину не вдасться – потрібно упевнитись в успішній адопції, заповнити купу різних анкет. Тварину у притулку ці жінки так і не взяли і були вражені тим, що можливості взяти тварину із притулку передує настільки складний процес відбору, – розповідає волонтерка.

Вона також зазначає, що волонтерству у Європі також передує підготовча робота. Люди, що хочуть допомагати у притулку, проходять навчання, стажування, їх навчають поводитися із тваринами.

– До воєнного часу Україна значно наблизилася до європейського рівня поводження із безпритульними тваринами – ми змінили законодавчу базу у бік гуманізації ставлення до тварин, у нас змінилася ментальність людей, – переконана Олександра.

Водночас вона наводить і негативний євопейський досвід.

– Мені важко сказати, де найкраща система поводження із безпритульними тваринами – у Європі їх просто не видно. Мені НЕ подобається система, що існує у Румунії – після випадку із нападом на дитину собак (як виявилося, хазяйських, але всім було байдуже) було ухвалено закон про дозвіл масової евтаназії. І тепер у Бухаресті, наприклад, так само багато безпритульних тварин, як і 20 років тому, – каже директорка організації.

Більше жодних фото із дикими тваринами на пляжі

Минулого року Верховна Рада України проголосувала за важливий закон № 1684, мета якого – недопущення фактів жорстокого поводження з безпритульними та домашніми тваринами. Закон відповідає вимогам міжнародних угод та директив ЄС.

Серед нових заборон:

  • жорстоке поводження або вбивство домашніх тварин та безпритульних тварин;
  • умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути;
  • порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини;
  • надавати фотопослуги з дикими тваринами;
  • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
  • дресирувати тварин у жорстокий спосіб;
  • жебракування з тваринами, зокрема з безпритульними;
  • залишати тварину без можливості укриття в приміщенні, або в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини, а також при температурі повітря більше ніж +20 °C та менше ніж +5 °C;
  • пропаганда жорстокого поводження з тваринами.
  • замуровування тварин у підвальних приміщеннях;
  • залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо;
  • убивство тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин;
  • регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами та за допомогою евтаназії. Дозволяється лише біостерилізація, влаштування у притулок.

Як повідомляв “18000”, нещодавно в Черкасах запрацював центр адопції котів.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *