На Черкащині зафіксували чотири випадки порушення мовного закону

закон про мову

У Черкаській області від початку 2024 року склали чотири протоколи за порушення мовного закону. 

Про це повідомили у сервісі моніторингу реєстраційних даних “Опендатабот”.

Як йдеться в дописі, загалом в Україні склали 216 протоколів за порушення мовного закону від початку 2024 року. Це вже в 1.7 разів більше, аніж за весь минулий рік. Нині призначили 64 штрафи та повідомили 91 попередження за порушення мовного закону.

Загалом зафіксували 1 808 звернень громадян щодо порушення цього закону.

На які порушення мовного закону скаржаться найбільше

Найбільше українці скаржаться на відсутність української версії сайту — 525 звернень або 29 %. Обслуговування російською мовою стало причиною скарг у 288 або 16 % звернень. Ще 14 % або 247 порушень повʼязані з рекламою.

Зазначили, що звернень стало менше, втім кількість покарань збільшилася.

Закон про мову

Закон про мову набув чинності 16 липня 2019 року. Статус української мови як державної в Україні закріпили не лише конституцією, а й окремим законом.

Українською повинні спілкуватися держслужбовці, а також у медичних та освітніх закладах, у судах.

Засідання, зустрічі та діловий документообіг також повинні вестися українською мовою.

Державна мова також є обов’язковою у театральних виставах і дубляжі кіно, на телебаченні, в онлайн та друкованих ЗМІ (українська версія має бути не меншою, ніж іноземна) та в рекламі.

Згідно з законом, частка мовлення державною мовою на загальнонаціональних ТБ і радіо повинна становити не менш як 90 % – у проміжках від 07:00 та 18:00 і між 18:00 та 22:00. Раніше ця квота становила 75 %. Місцеві телерадіокомпанії можуть використовувати інші мови не більше 20 % часу.

У книжкових магазинах частка україномовних книг повинна становити не менше 50 %. Понад те, українські видавництва повинні видавати не менше 50 % україномовних книг.

Також із 16 липня 2022 року усі вебресурс, які зареєстровані в Україні, а також інтерфейси програм повинні використовувати державну мову.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *