Поліція України розслідує кримінальні провадження за фактами загибелі понад 12 тис. українців, 1200 тіл, зокрема знайдених у братських могилах, ще не ідентифіковані.
Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко, пише Інтерфакс-Україна.
– На сьогодні не ідентифіковано близько 1200 тіл загиблих. Це тривалий процес, достатньо кропіткий, тому що дуже багато тіл у стані гнильного розпаду. У тих родичів, які зверталися до нас на гарячу лінію, відбираємо ДНК, потім профілі цих родичів порівнюємо з профілями загиблих, які були поховані, розстріляні, яких не змогли впізнати. Родичі мають бути лише прямі – батько-мати-рідні діти. Тільки так ми працюємо, – розповів Клименко.
Він зазначив, що понад 1500 цивільних загинули лише на території Київської області.
– У Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці була маса вбитих людей, які лежали прямо на вулицях – снайпери розстрілювали їх із танків, із бронетранспортерів, незважаючи на білі пов’язки, які російські військові змушували людей носити, – сказав голова Нацполіції.
Клименко додав, що велику кількість людей було знайдено загиблими у своїх будинках і квартирах.
– І коли наші вибухотехніки, експерти-криміналісти, слідчі заходили до квартир, вони знаходили ці тіла. Як правило, ці люди помирали від мінно-вибухових травм, – зауважив Ігор Клименко.
Щодо братських могил, то за словами Клименка, поки що рано називати конкретні цифри, оскільки щотижня правоохоронці знаходять по декілька тіл.
– У Бучі в одній такій могилі було поховано 116 людей, були поховання менші – по 5-7 осіб. Жителі збирали тіла загиблих та ховали у парках, – додав він.
За словами голови Нацполіції, загалом приблизно 75% загиблих – це чоловіки, близько 2% – діти, решта – жінки.
Нагадаємо, у МОЗ пояснили, як відбувається процедура встановлення загиблих і зниклих за зразком ДНК.
Читайте інтерв’ю з начальником слідчого управління ГУНП в Черкаській області Владиславом Вінником про сто днів воєнного стану на Черкащині.
Оперативно повідомляємо про новини й повітряні тривоги. Наш вайбер-канал ТУТ