Нардеп, який першим здолав коронавірус, приїхав у Черкаси здати кров на ліки

Учора в Черкаси приїхав нардеп від депутатської групи “Довіра” Сергій Шахов. Він першим із Верховної Ради одужав від COVID-19. 

Нардеп переповідає: коли його привезли до столичної лікарні, тестів на коронавірус ще не було. 

– Хоча влада знала про коронавірус ще з листопада. Тобто в головах вищих ешелонів влади було тільки одне – везти побільше засобів індивідуального захисту, медикаментів за кордон і заробити на цьому сотні мільйонів доларів. Тому коли коронавірус прийшов в Україну, стався такий спалах хвороби серед лікарів, бо нічого не лишилося. У деяких країнах 1% лікарів захворів, а в нас 20% від загальної кількості.

Аби підсобити хворим і тим, кого ще спіткає коронавірус, вирішив здати свою кров на плазму. У цій рідині тих, хто вже здолав COVID-19, специфічні антитіла, які допоможуть фармацевтам виготовити ліки для хворих на коронавірус, а також більше дізнатися про власне вірус, пояснює керівник ТОВ “Черкас-Плазма” Ярослав Березань

– Для нормального вивчення та розробки ліків нам необхідно 300 літрів плазми. Це приблизно 500 донорів, які здадуть дози плазми. Така ініціатива дуже вітається, тому що не всі хочуть здавати: дехто не хоче розголосу. Кожна людина, яка добровільно згоджується здати плазму, – для нас цінна.

Про те, що в Черкасах здійснюють відповідну процедуру, Сергій Шахов дізнався від волонтерів, які написали йому у Фейсбуці. Також забір роблять у центрах Biopharma в Дніпрі, Харкові й Сумах. 

– Я це все (коронавірус, – ред.) пройшов і провідчував на собі. Не такий страшний чорт, як його малюють, але, однак, ліки потрібні. І хотілося б, щоб Україна була першою на цьому ринку, який зробить ліки від вірусу, – резюмує нардеп. – Ми були п’ятими в світі, хто запустив тестування на виявлення антитіл у крові людини. І наші тести дешевші в тридцять разів, ніж закордонні. На жаль, міністерство закупляє поки іноземні тести, українські не використовує. Я вже звернувся у всі відомства, навіть до Президента і з трибуни – що міністервство має використовувати тести, які створили наші вчені. І це буде економією для бюджету. 

Також нардеп зазначив, що отримує дзвінки щодо браку крові в різних містах України. Тому команда “Нашого краю” долучилася до поповнення банку крові в Черкасах. Голова осередку Анатолій Нужний зазначив, що команда й надалі долучатиметься до донорства. 

– Треба підтримувати свій заклад. Я тут сьогодні вперше і дуже приємно вражений. Треба демонструвати його всій країні й самим демонструвати приклад хорошими ініціативами, – пообіцяв політик. 

Центр крові вручив партійцям символічну відзнаку “Організація, приязна до донорів”.

650 мл плазми, яку здав Шахов вже сьогодні відправлять на дослідження до Білої Церкви. Зауважимо, що процедура може бути платною: за літр плазми центр крові вам заплатить 1200 грн. Нардеп від коштів відмовився. 

Нагадаємо, на початку травня черкащанка, яка поборола COVID-19, також здавала кров на “ковідну” плазму. До приїзду нардепа це була єдина особа в Черкасах. Уже сьогодні в цьому центрі здадуть кров ще чотири особи. 

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.