“Навіть в Авдіївці бюрократія нікуди не дівається”, – черкаський юрист, який нині боронить країну (ВІДЕО)

Максим Полішкевич

Черкасець Максим Полішкевич – заступник командира з морально-психологічного забезпечення. Його обов’язки тісно пов’язані з документацією, якої на фронті існує не менше, ніж у цивільних кабінетах.

Про бюрократію під час війни юрист, військовослужбовець 110 ОМБр Максим Полішкевич розповів в ефірі “18000”.

За словами Полішкевича, ЗСУ – це найбільша в Україні організація, яка об’єктивно не може бути небюрократичною, це вимушена необхідність. Водночас існує проблема надлишкової бюрократії, тому що великий відсоток керівних документів був створений у мирний час або під час АТО.

– Наприклад, існує інструкція з розслідування травмувань. Солдат спіткнувся, впав, забився, потрапив у медичну роту, зафіксували травмування й триває розслідування. У нього входить комісійне, традиційно там є розділ із спецрозслідувань, коли заступник командира бригади, начальник медслужби, командир мають зібратися й подивитися місце події. Якщо солдат упав в окопі, то треба їхати туди. Якщо ворог зайняв позицію, то треба подивитися з бінокля, якщо й так не виходить, треба підняти БПЛА, подивитися, скласти акт, протокол огляду. Ця інструкція очевидно скопійована з цивільної про розслідування нещасних випадків на виробництві, – розповідає Максим Полішкевич.

Частина бюрократії не адаптована до реалій війни. В цивільному житті вона має попередити певні наслідки, а під час війни це неможливо.

– Є певні речі, які мали б мали допомагати, наприклад, проведення розслідування по справді важливим речам. Без бюрократії не можна, але завелика її кількість заважає. Треба розуміти, що навіть в Авдіївці бюрократія нікуди не зникала, все одно акти робилися. Хоча Міноборони ніби рухається в напрямку оптимізації, – каже Полішкевич. – Ти мусиш робити, бо розумієш наслідки. Не зробиш розслідування, рідні не отримають виплати. Солдату треба рапорт, ти маєш обґрунтувати, що поранення сталося під час захисту Батьківщини, бо це вплине на можливі пільги для військовослужбовця. Вся твоя робота зводиться до того, щоб допомагати людям.

Дивіться ефір повністю:

Також читайте: Раніше пропонували допомогу, тепер запитують про гроші: черкаський волонтер розповів про свої поїздки за кордон.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *