Раніше пропонували допомогу, тепер запитують про гроші: черкаський волонтер розповів про свої поїздки за кордон (АУДІО)

Європейці й американці, які передають допомогу черкаському волонтеру, вражені рівнем корупції в Україні. 

Про це в подкасті “Тру сторі. Війна” розповів водій-волонтер Віктор Давидов.

Чоловік із початку повномасштабної війни перебуває в черкаському добробаті, спершу багато волонтерив у місті, а тепер більшість часу проводить у дорозі на схід. Віктор розповідає, що напочатку вторгнення до нього самі зверталися іноземці й пропонували допомогу. 

– У 2022 році знайомі перевізники самі мене знайшли. Розповідали, що у Варшаві на головну площу місцеві приносять ліки, побутову хімію, іншу допомогу. Запитували, куди можна це все передати, чи можна мені, щоб я розвозив далі. З початку війни була інакша ситуація, ніж зараз, – каже під час розмови волонтер. 

команда волонтерів

Фото з інстаграму Вікторії Хамази. Віктор Давидов – у центрі світлини

Пізніше, упродовж 2022-2023 років, пану Віктору доводилося виїжджати в Європу та Америку, щоб розповісти тутешнім жителям про те, що відбувається в Україні, та просити допомоги. Це були різні зустрічі: особисті, з американською діаспорою, з німецьким і французьким фондами. Волонтер каже, що останні самі його розшукали й передали допомогу. 

Тепер розмови з іноземцями можуть бути не про волонтерство, а про корупцію в Україні. 

– Наприклад, після останніх зустрічей, телефонних дзвінків із американцями в мене був поганий моральний настрій. Запитували, де їхні такси, мільярди доларів, які вони передають в Україну. Я уже іронізував, кажу: “Якщо Залужний чи Зеленський мене запросить в міністерство, тобі, будь ласка, запитуйте в мене. А якщо я сльози і крохи збираю, і ви щось донатите, щоб я зібрав на швидку допомогу, то я можу відчитатися за кожний цент”, – розповідає пан Віктор. – Багато європейців і американців вражала велика корупція і куди дівається їхня допомога.

Слухайте розмову з Віктором Давидовим:

Також читайте: “У ТЦК одразу запитали, чи я готовий служити”, – черкаський пекар про те, як потрапив у військо кухарем. 

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

коментарі
4 Коментарі
  1. Так завдяки владі іноземці не хочуть більше допомагати Україні

    1. Так а як же ж наш спаситель що не втік, який при питанні журналістів про подальшу долю Баканова сам цим хвалився? Як же ж все те що було не на часі? Як же ж “будемо розбиратися з внутрішніми ворогами після перемоги”?

  2. Мало того, вже і люди за кордоном не хочуть допомагати.
    Вони в Україну допомогу, Україна їм “Ви зрадники, запроданці, мразота, ми вас за українців не вважаїм, ви хочете відкупитись ,а маєте приїхати і здохнуть в м’ясному штурмі”
    І люди перестають допомагати.

  3. Так волонтери і влада і крадуть

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *