П’ять “слуг” та двоє “бувалих”. Нові обличчя черкаської мажоритарки про мотивацію та зміни в країні

Вже за два дні для більшості новообраних народних депутатів пролунає “перший дзвінок” у парламенті. 29 серпня заплановане засідання IX Верховної Ради України. У новому складі парламенту 424 депутати. З них 254 – представники партії “Слуга народу”. Цю раду називають недосвідченою через значний відсоток “нових” облич.

Хтось потрапив до законотворчого органу без будь-якого політичного досвіду під прапором безпрограшного бренду. Однак лишилися й “закоренілі” депутати, яким вдалося вибороти повторну перемогу на своїх округах.

“18000” дізнавалися, хто вони – люди, які представлятимуть Черкащину в парламенті. Про “слуг” і “покровителів” мажоритарки – далі у матеріалі.

194

У Черкасах, по 194-му округу, обійти суперників із результатом у 41,27% (26 848 голосів) вдалося ректорці Східноєвропейського університету Любові Шпак. Висуванка політичної партії “Слуга народу” є поки єдиною жінкою-мажоритарником, яка потрапила у парламент від Черкащини.

Під час передвиборчої кампанії виникло кілька скандальних моментів, що пов’язані з її ім’ям. По-перше, галасу наробила її програма кандидата, яка повністю дублювала програму журналіста Олександра Дубінського, який балотувався на одному з округів Києва. Згодом Любов Олександрівна назвала це “технічною помилкою”.

Журналісти також встановили, що Шпак з люстрованим екс-прокурором Віктором Миколенком є засновниками та кінцевими бенефіціарами ТОВ “Юридична компанія  ”ПРАВО, БІЗНЕС І ФІНАНСИ”, заснованого у серпні 2016 року. Керівником підприємства значиться Драченко Владислав Вікторович, що також був звільнений з посади прокурора Черкаської місцевої прокуратури у 2017 році. 

Коментувати нашому журналісту зв’язок з Миколенком під час презентації кандидатів Шпак відмовилася. Не вдалося нам сконтакутвати із вже обраною нардепкою і перед першим засіданням ВРУ. За тиждень до цього вона перебувала за кордоном, інформують наші джерела. Отримати коментар щодо першочергових завдань у парламенті не вдалося і через її помічницю.

195

Ще один представник команди “Зе” – 33-річний Олег Арсенюк.  На своєму 195-му окрузі зібрав 29 612 голосів (41,11%). Він – син директора відомого у Черкасах розважального комплексу “Бочка” та екс-депутата міської ради від Партії регіонів Олексія Арсенюка. Сам Олег свого часу балотувався до міської ради з іншими членами своєї сім’ї від “Опозиційного блоку”.

Як писали раніше 18000, майже до самої презентації кандидатів-мажоритарників партією “Слуга народу” не було відомо, хто від команди Президента побореться за перемогу на цьому окрузі. Зокрема, окрім Арсенюка, ще одним із претендентів розглядався депутат обласної ради Григорій Плічко. Сам же Олег Арсенюк розповів нам, що до команди Володимира Зеленського на Черкащині долучився ще у січні.

Одразу після виборів Президента зрозумів, що сам готовий взяти відповідальність і представити Черкащину в парламенті. Я народився і виріс у Черкасах, тут проживає моя родина, тут я виховую сина. Тож не з чуток знаю, що найбільше турбує жителів. Тому й обрав 195-ий округ, до якого входить частина міста, – не без пафосу коментує без двох днів народний обранець.

Каже, що одного бажання, аби втрапити в “Слугу народу”, було замало. Наголошує на “жорсткому відборі”. Вже після обрання разом з рештою колег він відвідав курси у Трускавці.

За сім днів неможливо опанувати повний “курс народного депутата”. Але з азами роботи нас ознайомлювали. Оскільки це було справжнє навчання, ми ще й робили домашні завдання. Наприклад, готували проект Концепції державної політики з вирішенням питань в окрузі на найближчі 5 років, – розповідає Арсенюк.

З основних цілей під час роботи у раді називає: розвиток округу, очищення від “сірих схем”, створення умов для залучення інвестицій, повернення додому робочих мігрантів.

Додає, що роботу в комітетах вже обговорювали з колегами, однак поки не зізнається, в якому буде працювати сам. Зауважує, що останній місяць витратив на підготовку до діяльності в парламенті.

Спершу в “Школі депутатів” у Трускавці, згодом – самостійно під час зустрічей та ознайомлення з роботою у Верховній раді. Відчуваю, що повний сил та енергії змінювати країну на краще разом із Президентом, – додає наприкінці.

196

Виборці вже третього округу на Черкащині обрали кандидата від “Слуги народу” Андрія Стріхарського. За нього проголосували 28 853 виборців (38,89%). Нардеп є директором ТОВ «Компанія «Статус Групп», яка працює у сфері будівництва житлових комплексів, дитячих садочків та шкіл.

Під час виборчої кампанії він відзначився суперечкою із депутатом обласної ради Миколою Булатецьким. Андрій Стріхарський, називаючи кількість створених на його окрузі ОТГ, озвучив цифру 200. Така відповідь викликала бурхливу реакцію у Булатецького, він назвав його “некомпетентним” та закликав тоді ще кандидата піти геть.

Мотивацією стати депутатом, як і решта його колег по партії, називає прагнення змін старої системи державного управління та реформування.

Олігархи не повинні керувати країною, тому я хочу разом з Президентом змінити державу від олігархічних часів, шляхом внесення змін в закони та реформи, – говорить у коментарі нашому виданню Стріхарський.

Свій 196-ий округ називає “дуже складним” в плані ведення передвиборної кампанії через “латифундистів та олігархів, які правили там роками”.

– Був чорний піар, конкуренти намагалися дискридитувати мене, але я був впевнений, що люди потребують змін і не підтримають стару систему управління державою. Вони повірили мені. Ми зробили їх разом, – говорить нардеп.

Стріхарський також пройшов навчання за освітньою програмою “Школа Зе!Депутата” та тренінг програми USAID РАДА “Регламент ВРУ”.

Серед першочергових завдань у Раді називає вирішення питань стосовно корупційної складової на будівельному ринку України.

Саме це не дає можливості розвитку конкурентоспроможності в будівельній галузі та призводить до погіршення економічного та соціального розвитку держави. Окрім того працюватиму над вирішення проблем з державними будівельними нормами, а саме страхуванням, спрощенням системи затвердження проектів, отриманням дозволів та ліцензій, – говорить про наболіле київський бізнесмен.

На порядку денному – питання залучення зовнішніх інвестицій, вирішення інфраструктурних проблем, транспортна реформа тощо.

Щодо роботи в комітетах, то Стріхарський запевняє, що як будівельник, принесе користь працюючи в комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

– Не дуже багато часу залишилось до першого засідання. Але ще чимало справ потрібно зробити для того, щоб прийняти присягу та почати повноцінну роботу. Тому готовий повністю та з величезною відповідальністю, – запевнив народний обранець.

197

Ще одна перемога на черкаському окрузі – за відомим шоуменом Олександром Скічком. Висуванець “Слуги народу” набрав 34 455 голосів (50,92%). Він народився та виріс у Черкасах. За освітою – економіст-міжнародник, закінчив Київський національний університет імені Вадима Гетьмана. Створив власне телевиробництво — компанію Stream Production. 

На сайті кандидата Скічко значиться громадським діячем, вказують співпрацюю із благодійними фондами «Квітна», «Таблеточки», «ManusDei». Окрім того він є співзасновником фонду «Обираємо майбутнє разом». У 2017-му був одним із ведучих Євробачення.

Коментує для 18000, як і коли ухвалив рішення йти в нардепи.

Про політичну кар’єру я замислювався достатньо давно, але рішучі кроки в цьому напрямку не робив. У першу чергу через відсутність команди. Один народний депутат не зможе провести реальні зміни, – пише у телеграмі нам Скічко.

На питання: якою була мотивація, відповідає коротко: “Зміна системи”.

– Те, як зараз працює Верховна Рада, – неприпустимо. Депутати мають ходити на роботу, читати законопроекти і за них самостійно голосувати. Не має бути так, коли одна людина голосуває за десятьох. Я вже не кажу про те, що потрібно розвивати економіку, створювати нові робочі місця, залучати інвестиції, ремонтувати дороги, а не ділити тендери і будувати схеми, – обурливо додає депутат пункти типової програми кандидата.

Обурюється і станом черкаських шляхів та запевняє, що докладе зусиль, аби вирішити ситуацію.

Згадує і про трускавецький тімбілдінг.

– Це 7 днів неймовірного інтенсиву, маса інформації, море цікавих знайомств і головне командна робота однопартійців. Тімбілдінг в комерційних команіях – це нормальна практика, великі корпорації роблять це кожного року, щоб дати можливість попрацювати в команді. Того рівня спілкування, якого ми досягли за 7 днів, ми б не отримали і за півроку працюючи пліч-о-пліч у парламенті, – додає Олександр Скічко.

Серед завдань перед собою, як депутатом, називає: ухвалення тих законопроектів, які подавав президент до попередньої ВРУ: зняття депутатської недоторканності, імпічмент президента, кнопкодавство.

У раді присвятить свою роботу транспортній сфері. Обранець визначився із профільним комітетом. Наразі спільно з BRDO, Офісом реформ і Європейською бізнес-асоціацією працює над двома законопроектами про водний та залізничний транспорт. 

– Ці два закони допоможуть створити прозорі умови виходу на ринок різних операторів і створити конкуренцію, що дасть поштовх для розвитку галузі, – додає Скічко.

Він вже почав пошук шляхів залучення інвестицій у регіон. А саме для будівництва індустріального парку в Золотоноші та можливості створення променад-парку на набережній Канева. 

До першого засідання у раді готовий. Каже: через відсутність досвіду попереду бачить проблему лише в ознайомленні із усіма бюрократичними процесами. 

– Проте впевнений, що це мені під силу. Головне, це бажання і наполеглива праця! До цього я готовий, – додає Скічко.

198

Ще один виборчий округ Черкащини досі не має законного мажоритарника. Тут вже понад місяць триває боротьба між нардепом попереднього скликання Сергієм Рудиком та представницею “Слуги народу” Наталією Д’яченко.

Ще на початку серпня Центрвиборчком встанов результати позачергових виборів народних депутатів на цьому окрузі. Рудик отримав 28,92% голосів виборців, другою стала представниця президентської партії – 27,36%.

За даними ГМ “Опора“, кандидатка подала аж 28 скарг на рішення ОВК. 18 серпня комісія розглянула лише 9 із них. Цього ж дня Верховний суд визнав протиправним та скасував протокол ЦВК про результати виборів народних депутатів на 198-му виборчому окрузі. Центральну виборчу комісію зобов’язали продовжити дії щодо встановлення результатів виборів.

Довідково:

Сергій Рудик – народний депутат 8 скликання, обраний на 198-му окрузі, як самовисуванець та член ВО “Свобода”. У 2015 році вийшов з лав партії. У 2016 році приєднався до фракції “Блоку Петра Порошенка”. Був головою підкомітету з питань державного боргу та фінансування державного бюджету комітету ВРУ з питань бюджету.

У 2014 році очолював Державне агентство земельних ресурсів України. У 2013-2014 роках працював керівником секретаріату депутатської фракції ВО “Свобода” у Верховній Раді України.

Наталя Д’яченко народилася в смт Дубівський міста Антрацит Луганської області. Освіта загальна середня, начальник відділу КП “ВодГео”, безпартійнa. Проживає в Смілі.

199

На 199-му окрузі з перевагою у понад 1,5 тисячі голосів перемогу в чинного нардепа Валентина Ничипоренка відібрав Сергій Нагорняк. За нього проголосувало 24 079 осіб (36,5%).

Народився чоловік на Житомирщині у родині залізничників.  Вивчав економіку підприємництва у КНУ ім. Тараса Шевченка. З 2011 року працює директором ТОВ «Євроінвестгруп ЛТД». Виховує трьох доньок.

Із 2012 року був членом політичної партії «УДАР» Віталія Кличка». З 2015 року – депутат Вишневої міської ради.

Своє рішення піти у Верховну раду називає шансом “бути ефективним змінотворцем для своєї країни”. Ще під час президентської кампанії Нагорняк допомагав чинному президенту Володимиру Зеленському. Тому рішення йти до парламенту від партії “Слуга народу” називає логічним.

– Одразу після оголошення дострокових виборів я зареєструвався на сайті «Слуги народу», пройшов співбесіду з керівництвом партії. Вони ж і запропонували варіант балотуватися на Черкащині задля того, аби у їхнього кандидата не було жодних корупційних зв’язків з місцевими елітами, – пояснює, чому Черкащина, Сергій Нагорняк.

Інтенсив у Трускавці для “слуг народу” називає хорошим заходом для налагодження комунікації між майбутніми депутатами.

Найбільше сподобалися лекції Віктора Пинзеника, досвідченого фінансиста і економіста, і Юлії Ковалів, фахівчині з енергетики. Власне на їхніх лекціях і почерпнув для себе найбільше цікавої і корисної інформації для подальшої роботи, – ділиться враженнями Нагорняк.

Однією з основних вимог до майбутніх кандидатів-мажоритарників від партії «Слуга народу» була презентація 3-5 власних законодавчих ініціатив.

– Трьома моїми першочерговими цілями є: ліквідація непотрібних державних органів і зайвих функцій; запровадження незалежного аудиту якості державних доріг; впровадження механізму реального народовладдя та прямої демократії, – коментує нардеп.

У раді він планує працювати в комітеті з питань енергетики і житлово-комунальних послуг. Зокрема, зосередитися на роботі “зеленої енергетики.

– Нині фактично половину всієї електроенергії в нашій державі генерують атомні електростанції. І ресурс реакторів, побудованих ще в СРСР, наразі завершується. Фактично до середини 2020-х буде необхідно або побудувати нові, або відновити ресурс старих реакторів, або чимось замістити ці 47% всієї української енергетики. А такі проекти коштуватимуть мільярди доларів, – обгрунтовує Сергій Нагорняк.

200

На черкаському 200-му окрузі переконливу перемогу здобув Антон Яценко. Депутата ради попереднього скликання охрестили рекордсменом-мажоритарником. Він продемонстрував найвищу підтримку по всій Україні – 50 712 виборців (69,08%).

У 2015 році Антон Яценко балотувався до Черкаської обласної ради від партії “Відродження” першим кандидатом у списку. У 2012 році був обраний до Верховної Ради від “Партії регіонів” на 200-му окрузі. 21 лютого 2014 року вийшов з фракції “Партії регіонів”, за кілька днів приєднався до групи “Економічний Розвиток”.

У Раді VІІІ скликання був членом депутатської групи “Партія “Відродження”. За даними громадського руху “Чесно“, Яценко  “прославився” кнопкодавством. На його рахунку 127 зафіксованих випадків.

Окрім того Яценко фігурував у низці журналістських розслідувань , які стосувалися податкових, владних зловживань у сфері закупівель та шахрайських афер.

Попри це на окрузі Яценко здобуває переконливу перемогу. У коментарі виданню “18000” каже: це результат “постійної та системної роботи”.

Хизується реконструкцією “Софіївки”, будівництвом чотирьох площ, ремонтованими дорогами, відновленням цілодобового постачання в багатьох населених пунктах.

Яценко вже налаштований працювати в опозиції до нової більшості слуг.

– “Слуга народу” має коаліцію. Вони самостійно вирішили взяти на себе політичну відповідальність. Я ж буду працювати в опозиції. До того ж, деякі їхні програми та законопроекти я не розділяю. Наприклад, зняття мораторію на продаж землі отак терміново. Думаю, це не дасть нічого доброго нашим людям, – коментує Антон Яценко.

Серед перших кроків у Раді називає ухвалення бюджету на 2020 рік та низку пакетних: про опозицію, слідчі комісії ВРУ тощо.

– Зараз важливо ж насамперед, щоби політичні ігри не замінили бюджетний процес, – додає нардеп.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у цій раді Яценко хоче змінити на податковий з питань фінансів та банкової діяльності.

Детальніше про перебіг виборів та боротьбу за місце під куполом читайте у публікації: «Хочу черевики, як в президента!» Як пройшли вибори на Черкащині та які їхні наслідки

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини