У Черкасах новорічну ялинку встановлювали і прикрашали здавна. Щоправда вона змінювала локації, її висота була різною, прикраси теж з роками оновлювали.
“18000” напередодні Нового року 2025 згадує, який вигляд мали новорічні ялинки у радянські, довоєнні та воєнні часи в Черкасах.
Радянська ялинка в Черкасах
Черкаський краєзнавець Борис Юхно пригадує, що головну ялинку не завжди встановлювали на Соборній площі, біля Черкаської обласної державної адміністрації.
“Коли ані театру, ані площі, ще не було, черкаська ялинка стояла у сквері, на місці якого згодом звели обласне управління Держбанку. Далі, у першій половині 1960-х, – біля Палацу піонерів, який невдовзі став усім відомим Палацом одружень”, – розповів у фейсбуці Борис Юхно.
Пан Борис зазначає, що ці ялинки мали вигляд “провінційних”: були невисокі і зі скромнішими прикрасами, ніж тепер. А про ялинку на Театральній площі в газетах за 30 грудня 1977 року писали так:
“Водій Петро Стеценко підігнав автомобіля з телескопічною вишкою. За хвилину працівники Зеленгоспу Михайло Приходько і Анатолій Бас вже працюють на висоті, прикрашаючи новорічне деревце, привезене з-під Сунок Смілянського району (заввиш 19 метрів). Вже сьому таку ялинку прикрашає робітниця Ніна Шраменко з чоловіком. Працівники підприємства «Міськсвітло» подбали про красиву ілюмінацію новорічної красуні”.
Новорічна ялинка 2010 року
Головну ялинку, яка стала символом 2010-го, встановили за місяць до Нового року на Театральній площі.
“У сквері «Юність», як і в минулі роки, ожило казкове містечко із яскравих світлодіодних оленів, зайців та героїв мультфільмів. Родзинкою відкриття став парад Дідів Морозів, яких супроводжували велетенські ляльки-звірі та діти у святкових костюмах. Загалом у параді взяли участь 70 Дідів Морозів, – йдеться на сайті Черкаської міської ради. – Відкриттю центральної ялинки міста передував передноворічний ярмарок у сквері за ОДА”.
Центральну ялинку, заввишки у 22 метри, монтували протягом трьох днів. Вона складалася з 184 маленьких ялинок загальною вартістю понад шість тисяч гривень, які закупили в Черкаському лісництві. Кошти на купівлю прикрас не витрачали, використали з попередніх років.
Головна ялинка Черкас 2012 року
У 2011 році Черкаси стали першим містом, в якому відкрили ялинку. Саме такий заголовок на сайті черкаської мері повідомляв містянам про старт новорічних свят.
Ялинку, як і раніше, встановили на площі перед театром. Її формували близько двохсот дерев, що трималися на металевому стовбурі. Дерево мало 17 метрів висоти.
“Цього року на прикрашання ялинки особливо не витрачалися. Адже, як зазначили організатори свята, куплене кілька років тому обладнання лише частково відремонтували. На ялинці почепили 40 світлових 18-метрових гірлянд і 25 великих сніжинок. Окрім традиційних Діда Мороза та Снігуроньки, сюрпризом для черкасців став неперевершений танець-політ дракона – символу нового року”, – писали тоді в міськраді.
У сквері “Юність” відкрили країну “Лапландію”, а у сквері біля облради невелику ялинку вбрали у прикраси, які виготовити діти. Був ярмарок і фестиваль льодяних скульптур.
Новорічна ялинка 2013 року
Новорічну красуню в Черкасах відкрили 1 грудня 2012 року.
“На площі біля драматичного театру влаштували забаву для дітей і під оплески дітвори «запалили» ялинку. Цьогоріч для її створення використали 173 маленьких дерев із місцевого лісництва. Прикрасили новорічне дерево новими гірляндами, яскраві вогники з’явились і на фасаді театру. «Родзинкою» дійства стала масова хореографічна постановка, де задіяли понад сотню осіб”, – фіксували на сайті мерії.
Ялинка в Черкасах у 2014 році
Наприкінці 2013 року в Черкасах з’явилася новорічна ялинка. Її цього разу встановили на Соборній площі. Проте дерево швидко прибрали, до Черкас дійшов Майдан.
Новорічне дерево 2016 року
У грудні 2015-го головна ялинка повернулася на площу до драматичного театру. 15-метрове дерево прикрасили іграшками у вигляді голубів і будиночків. Їх власноруч виготовили юні черкасці.
На Театральній площі розгорнули ярмарок новорічних сувенірів і облаштували локацію для селфі.
Також читайте. “Згадуємо своє коріння”: черкащани розповіли, що символізує дідух на Різдво і як його створити.
Новорічна ялинка Черкас 2017-го
Наприкінці 2016 року новорічне дерево встанови на Соборній площі. Його змайстрували з 268 дерев, прикрасили гірляндами та світлодіодними іграшками. На верхівці – новорічна зірка.
Того року відкриття ялинки засвідчили вогняним піротехнічним шоу.
Головна ялинка в Черкасах 2018 року
Новорічну ялинку до Нового 2018 року відкрили на Соборній площі 19 грудня, тоді відзначали День святого Миколая.
Новорічне дерево сягало 22 метри у висоту. Ялинку змайстрували з майже 270 спеціально вирощених дерев, прикрасили гірляндами та світлодіодними іграшками.
Новорічна ялинка Черкас 2019 року
Театралізованим дійством і парадом ілюмінованої агротехніки відкрили ялинку наприкінці 2018-го. Подія відбулася до 19 грудня, за традицією, на площі біля Черкаської ОДА.
На площі діяла фотолокація “Резиденція Святого Миколая” та працював новорічний ярмарок. Також у цей день місту передали Вифлеємський вогонь миру.
Ялинка 2020 року в Черкасах
У 2019 році міська влада вирішила встановити штучну ялинку. Її відкриття відбулося до 19 грудня.
Спершу в мерії планували купити ялинку. Разом із прикрасами і фотозонами її очікувана вартість становила 2,5 млн грн. Однак за скаргою черкаського підприємця тендер заблокували.
Пізніше міська влада вирішила орендувати ялинку. Вартість її оренди була 148 500 гривень. У цю суму, окрім самої оренди, увійшло й складання конструкції. Ще 160 914 грн департамент освіти витратив на новорічні інсталяції.
Уже на початку 2020-го Черкаси таки придбали штучну ялинку та інсталяції до неї за 2,3 мільйони гривень.
Новорічна ялинка 2021 року
Штучну 18-метрову ялинку встановили в Черкасах і до 2021-го Нового року. Центр міста був прикрашений об’ємними інсталяціями “2021” та “Черкаси” висотою у 2,4 м, світловими конструкціями “Арка тунель”, “Куля з проходом”, “Панно” у вигляді герба міста Черкаси.
“Плануємо, що ялинка засяє новорічними вогнями на День святого Миколая, 19 грудня. Це вже стало традицією для Черкас. Проте епідемія коронавірусу цьогоріч внесла свої корективи. Традиційного відкриття ялинки і святкувань не буде”, – зазначили на сайті Черкаської міськради.
Як писав “18000”, на головну ялинку міста хотіли спрямувати 2,8 мільйонів гривень.
Новорічний символ привернув увагу черкасців у соціальних мережах. Тоді в дописах містян можна було побачити порівняння ялинкових іграшок із оберегом “Око Фатіми”, який нібито захищає від негативу.
Водночас черкаська ялинка посіла третє місце серед найкрасивіших новорічних дерев України.
Ялинка в Черкасах у 2022 році
Зі Святим Миколаєм і мото Сантами відкривали ялинку наприкінці 2021-го в Черкасах. Святкове дійство супроводжували концерт, шоу, фотозони та майстер-класи.
Як писав “18000”, облаштування новорічної ялинки, прикрас на ній та ілюмінацій по місту, а також обладнання фотозон загалом коштувало міському бюджету 5,2 мільйона гривень.
Новорічна ялинка після вторгнення рф
У Черкасах після повномасштабного вторгнення не встановлюють високу розкішну ялинку.
Новорічний настрій для дітей створює невеличка штучна ялинка в сквері “Юність”.
Також біля стели Пам’яті в Черкасах встановили ялинку, яку прикрасили янголами.
Також читайте. Миколая, Різдво, Водохреще: новорічні свята за новим календарем 2024-2025.
Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди