ОТГ Черкащини отримали у власність понад 10 тисяч га держземель

10 громад Черкащини отримали в розпорядження 10 740 га сільськогосподарських земель із державної власності. До кінця року ОТГ планують передати 120 тис га земель, які перебувають за межами населених пунктів.

Про це повідомили сьогодні на зустрічі з головою Держгеокадастру України Романом Лещенко в Черкаській ОДА. 

Сільські громади отримали землі відповідно до “земельного” закону, підписаного президентом України.Таким чином, голови та представники ОТГ зможуть на місцях розставити пріоритети та самостійно розпоряджатися землею: передавати фермерам чи залишити як громадське пасовище, чи надавати захисникам Батьківщини.

–  Провівши інвентаризацію, виявили, що немає 7-8 млн га, які вказали в звітності попередньо. Ми розраховували на ці території, а їх немає. Зараз для нас важливо максимально швидко передати землі громадам. Ми просимо всі ОТГ провести інвентаризацію додатково для того, щоб ви бачили реальну картину, – зазначив Романом Лещенко. 

Землі отримали Балаклеївська, Баштечківська, Буцька, Великохутірська, Жашківська, Зорівська, Медведівська, Стеблівська, Тернівська та Чигиринська ОТГ.

Наступного року селянам пообіцяли надати доступ до сучасних технологій, супутникових знімків, оновлених картографій. Також у Держгеокадастрі планують відкрити податкову систему.

– Повноправними розпорядниками сільськогосподарської землі стали перші 10 із 66 територіальних громад Черкащини. Ці громади першими в області будуватимуть власну земельну модель господарювання щодо використання земель і наповнення бюджету громади, – зазначив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Голова Держгеокадастру додав, що надалі земельники готові співпрацювати з головами ОТГ, підтримувати та консультувати. 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *