Понад тисячу черкащан планують відключити від електроенергії через борги

На Черкащині 1200 споживачів енергозбуту мають значну або довготривалу заборгованість, тому ухвалено рішення про відключення для них послуги подачі електрики.  

Про це повідомили в пресслужбі Черкасиенергозбуту.

Нині товариство обслуговує більше ніж 625 тисяч побутових споживачів Черкащини, з яких близько 71 тисяч мають проблеми з розрахунками за спожиту електроенергію.

“Ще залишається досить велика кількість боржників, які не вжили жодних заходів для врегулювання питання своєї заборгованості. Тому кількість споживачів, які будуть передані на відключення може збільшуватися”, – пояснили в Черкасиенергозбуті.

Додають, що відключення потягне за собою додаткові витрати за оплату послуг з відключення чи підключення, які можуть сягати кількох тисяч гривень.

До того ж процедура підключення після від’єднання від мережі за несплату є досить тривалою, оскільки споживач спочатку має в повному обсязі оплатити заборгованість, потім звернутися за рахунками для оплати послуг з відключення і відновлення електропостачання та оплатити ці рахунки. Відновлення електропостачання здійснюється протягом трьох робочих днів у містах та п’яти робочих днів у сільській місцевості.

Водночас платіж залежно від установи, де його було здійснено, можуть опрацьовувати до семи робочих днів, тому після оплати варто одразу повідомити про це свій центр обслуговування споживачів та надати документи.

Якщо ж причиною заборгованості стали скрутні життєві обставини, користувачам пропонують укласти договір про реструктуризацію. Для цього потрібно звернутися до свого центру обслуговування споживачів із заявою, копіями паспорту, ідентифікаційного коду і обов’язково довідками, що підтверджують неплатоспроможність споживача. Працівниками ЦОС визначиться сума першого внеску, який потрібно оплатити до моменту укладання Договору, а на залишок боргу будуть визначені строки його погашення та щомісячний розмір платежів.

Нагадаємо, що з 29 грудня 2023 року постановою Кабінету Міністрів України знято мораторій на відключення боржників за спожиту електричну енергію.

Адерса Черкасиенергозбуту: м. Черкаси, вул. Благовісна, 166. Телефон: (0472) 316-316, електронна пошта: energozbut.ck@gmail.com.

*Реклама

Також читайте: Боржникам дозволили відключати світло. Пояснюємо, як усе працюватиме на Черкащині.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Щодо відключень е/е рішення правильне.
    Але вимагає уваги до кожного конкретного випадку. Не таємниця, що здебільшого пенсіонери в основному платять вчасно, бо привикли до дисципліни. А якщо не платять, то справи у них погані.
    А найбільші борги у тих, хто має значні кошти, або їм мають оплатити(,,як найбіднішим” з держбюджету, де коштів може не бути.
    Держава спише… сміються казнокради…

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *