Попри позицію аудиторів та сплачені штрафи, прокурори закрили провадження, в яких фігурують черкаські чиновники

Черкаська місцева прокуратура закрила ряд кримінальних проваджень стосовно фактів можливого завищення ціни продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів. Крім того, одне із проваджень було пов’язане із бездіяльністю чиновників, у результаті якої з місцевого бюджету було перераховано понад 1 млн гривень штрафних санкцій.

Таку інформацію “18000” надали у відповідь на інформаційний запит.

Зокрема, через відсутність складу злочину прокурорами було прийнято рішення про закриття провадження 42018251010000197 від 27.12.2018. Відповідно до фабули справи, посадові особи департаменту освіти та гуманітарної політики, а також департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради, не провівши тендер згідно з вимогами Закону України “Про публічні закупівлі”, уклали додаткову угоду до попереднього договору, не маючи на те правових підстав. Як наслідок, додаткова угода не була зареєстрована у Державній казначейській службі і оплата по ній стягувалася через рішення господарського суду разом із штрафами та пеею. Таким чином, всього за 2019-2020 рік черкаські освітяни перерахували понад 1 млн гривень штрафних санкцій. Водночас у діях чиновників не було виявлено складу кримінального злочину.

Також була закрита справа 4201925101000066 від 26 квітня 2020 року. Відповідно до її фабули, слідчі та прокурори перевіряли законність підвищення ціни на вершкове масло. У результаті підписаних додаткових угод ціна масла для дошкільних навчальних закладів протягом 2019 року зросла на 30%. Слідчі та прокурор вважали, що ці угоди були підписані безпідставно. Таку ж думку висловили і державні аудитори за результатом проведеного моніторингу закупівлі. Водночас провадження було закрите через відсутність складу злочину. 

Аналогічна ситуація у справі 42019251010000045 від 08 квітня 2019. Тут також перевірялась законність укладання додаткових угод, унаслідок яких ціна на молоко зросла на ті ж 30%. Відповідно до документів наданих постачальником, зростання вартості підтверджувалось  довідкою від виробника, однак коливання вартості на ринку продукції, передбачене вимогою Закону “Про публічні закупівлі”, підтверджено не було. Справа закрита за тією ж підставою – відсутність складу злочину.

Крім того, закрито провадження 42019251010000203 від 06.12.2019, згідно з фабулою якого чиновників перевіряли на можливе зловживання владою або службовим становищем. Навесні 2019 року посадовці департаменту одночасно оголосили 5 закупівель м’яса. Такі дії, на думку слідчих, були направлені на те, аби в результаті укласти угоду з наперед визначеним постачальником.  Тоді було завершено дві закупівлі та підписано два договори – один на 2019 рік, відповідно до умов тендерної документації, інший, попри умови тендерної документації, до 2020 року. Аудитори зафіксували відповідне порушення.  Зауважимо, що після підписання цих угод, освітяни так і не провели закупівлю м’яса. Станом на сьогодні цей продукт до дошкільних закладів у належній кількості не постачається. 

Зазначимо, що всі спірні угоди та додаткові угоди до них були укладені з підприємством ТОВ “Каштан-плюс”, що протягом багатьох років здійснює постачання всієї групи продуктів до дошкільних навчальних закладів.  

Водночас Державна аудиторська служба повідомляє, що керівництво департаменту 15 разів відмовило перевіряючим у здійсненні заходу контролю. На директора департаменту, “свободівця” Сергія Воронова складено ряд адміністративних протоколів. 

Додамо, за фактом закупівлі картоплі на початку 2020 року прокуратурою вручено підозру посадовцю департаменту освіти та гуманітарної політики Богдану Бєлову.

 

Реклама МХП

По темі
    коментарі
    2 Коментарі
    1. А, так ось звідки гроші у Воронова на машину.

    2. и зачем народу держать это шобло??

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *