Рада посилила протидію домашньому насильству

Верховна рада

Фото: Факти ICTV

Верховна Рада підтримала закон №8329, який посилить протидію домашньому насильству. 

Про це повідомила у фейсбуці заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

Це закон запроваджує норму щодо визначення малолітньої та неповнолітньої особи потерпілою, якщо вона була присутньою під час вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. За це передбачають тепер адміністративну відповідальність.

Неповнолітні від 16 до 18 років нестимуть відповідальність за вчинення домашнього насильства на загальних підставах. Також за вчинення сексуальних домагань передбачено адміністративну відповідальність.

Закон посилює санкції за ухилення від виконання громадських робіт та за невиконання термінового заборонного припису. Водночас тепер кривдник не зможе звільнитися від відповідальності за підставами малозначності. Також збільшили відповідальність за ухилення від виконання громадських робіт.

“Об’єктивно кажучи, ці зміни були потрібні нашому суспільству ще “вчора”. Статистика минулих двох років дійсно показує невтішну динаміку, – пояснює заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко. – Лише за минулий 2023 рік кількість випадків домашнього насильства зросла на 20 % у порівнянні з 2022 роком. Лише за перші чотири місяці цього року кількість осіб, які вчинили домашнє насильство, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшилася на 14,4 %”.

Найбільше, за словами Павліченко, збільшилася кількість кримінальних справ — на 80 %. За прогнозами МВС, у 2024 році цей показник може збільшитися ще на 30 %.

Заступниця міністра внутрішніх справ додала, що цей закон також євроінтеграційний.

Також читайте: Черкаська міськрада закриває коментарі через “шеймінг”.

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *