У Черкасах продовжують руйнувати будинок за адресою вул. Байди Вишневецького, 2.
Долю історичної споруди досліджувала у новому розслідуванні команда “18000”.
– Була хибна думка, що в цьому будинку якийсь час був Тарас Григорович Шевченко. Але все ж таки це пам’ятка архітектури, можливо, місцевого значення. Це не ошатний якийсь палац, це не є фортеця, але це є характерна забудова провінційного міста Черкаси, – розповідає Валентин Титаренко, чий будинок сусідить із пам’яткою.
За словами завідувача сектора охорони культурної спадщини Андрія Бердецького, будівля пристава Табачникова, збудована в 19-му сторіччі, є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини. Вона занесена до переліку наказом служби охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації ще в 2010 році. На неї розповсюджується дія закону про охорону культурної спадщини.
Уже кілька років будинок належить будівельній компанії “Надія”.
У коментарі “18000” власник компанії Андранік Казарян заявив, що не розуміє, у йому саме цінність споруди. Мовляв, у будинку видно шлакоблок, дах, зроблений із шиферу, та пластикові вікна. До слова, у червні цього року зі споруди зняли шифер. Казарян пояснив дії забудовників тим, що під ним нібито є залізний дах у нормальному стані.
– Кілька листів шиферу ми збирали на вулиці, будівля в аварійному стані, якщо впаде на когось із перехожих, відповідати нам, – коментує забудовник.
Дивіться повну версію розслідування
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нехай він залишиться в моїй пам’яті”, – маріупольська акторка про зруйнований театр і роботу в Черкасах
18000 і Хамаза збирають 2 мільйони на ЗСУ. Ваш донат допоможе “Знайти і знищити ворога”. Монобанка – ТУТ
Подобаються наші розслідування? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами
Якщо людина не патріот свого міста, якщо не розуміє що у місті Черкаси є історичною і культурною цінністю, тоді один вихід, гнати таких забудовників як будівельна компанія “Надія” з міста Черкаси. У місті Черкаси є багато вільного місця де можливо будівництво без руйнування об’єктів які мають історичну і культурну цінність. І взагалі будуйте житло для бідних а не тільки для багатих.
Підтримую!
Немає виправдання цьому злочину. Треба над кожною цеглинкою тремтіти. Є поняття “історичного центру”, а є спальні райони. Скоро не буде на що подивитись гостям міста..а жителям буде гірко від втрати..добре, що через дорогу врятували будинок лікаря – там зараз художня галерея..
Де ви бачили, щоб якийсь чурбан був патріотом Черкас?!?